رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • جمعه ۹ اسفند ۱۳۹۸
 • الجمعة ۴ رجب ۱۴۴۱
 • 2020 Friday 28 February
  • دوشنبه 29 آوریل 2019 - 08:03
  • کد خبر : 108614
  • خبر1
  • چاپ خبر : مدیران ناشنوا پای درس اخلاق در مدیریت فرماندار

  حالا بعد از دادستان مرکز استان نوبت به فرماندار مرکز استان رسیده است تا گوش مدیران متخلف را بکشد تا درسی عبرت باشد برای سایرین.

  به گزارش عصرساری، به نقل از تیترامروز حالا بعد از دادستان مرکز استان نوبت به فرماندار مرکز استان رسیده است تا گوش مدیران متخلف را بکشد تا درسی عبرت باشد برای سایرین.

  عباسعلی رضایی که در جلسه اخیر شورای اداری شهرستان سخن می‌راند، از مردم مداری به عنوان یکی از اصول دیرپای مدیریتی نام برده و گفت: هیچ مدیری حق ندارد در صورتیکه در اتاق خود نشسته است از پذیرش ارباب رجوع امتناع ورزد و همه روزهای مدیران دستگاه‌های اجرایی باید برای رسیدگی به امور مردم اختصاص یابد‌.

  رضایی در حالی به تدریس درس مردم مداری در مکتب مدیریت سخن می‌گوید که مدیران ما همواره از غایبان بزرگ کلاس های اخلاق مدیریت بوده و عمدتا تلاش‌شان بر این است که خود را از زیر نگاه‌های تیزبین مردم دور نگهدارند.

  مدیرانی که عمده روزهایشان به جلسات پیاپی و بی‌نتیجه گذشته و اگر هم وقتی بماند، صرف خوردن ناهار و چاشت و گپ و گفت با دیگران می‌گذرد و معمولا رسیدگی به امور مردم، در ذیل آخرین اولویت کاری آنان تعریف شده‌است!

  آنها نه تنها از مردم فرار کرده و به آنها به چشم مزاحم می‌نگرند بلکه سعی می‌کنند همان اندک پاسخگویی را نیز به نشست‌های خبری و دیدار با اصحاب رسانه و در نهایت شل کردن سر کیسه در جهت بزرگنمایی فعالیت‌های کوچک‌شان توسط خبرنگاران موکول کنند و اینجاست که باید گفت: آقای فرماندار! کلاهتان را بالاتر بگذارید و ببینید که شاگردان درس اخلاق در مدیریت، دانش‌آموزان سختکوش و پرتلاشی نیستند و هرقدر مشتاق میز و صندلی مدیریت هستند کمترین اعتنایی به مردم که در واقع همان میز و صندلی را مدیون آنها هستند ندارند و بنابراین در جایی که گوش شنوایی وجود ندارد، سخن حق به هرز می‌رود.

  ………………..

  گاهی وقتها به ذهنم خطور می‌کند آنچنانکه در ورزش، موسیقی و به طور کلی مهارت‌آموزی همه چیز از سنین نونهالی آغاز می‌شود تا فرد به تکامل در مهارت مربوطه دست یابد، در خصوص پرورش مدیر در جامعه نیز بهتر است، خانواده‌ها و مدارس بعد از کشف استعداد فرزندان دلبندشان برای مدیر شدن، آنها را بدست معلمان درس اخلاق در علم مدیریت بسپارند تا دستکم فرماندار یک شهر، مجبور نباشد در جلسه شورای اداری که جای سخنان و مسائل بسیار مهمتر است، از الفبای اصول مدیریت بگوید در حالیکه دانش‌آموزان به دلیل کبر سن (بالا بودن سن و سال) گوش‌هایشان ناشنوا گشته و اساسا کمترین ذوقی برای پای درس استاد نشستن ندارند!!!

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار