رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 1 خبر


 • پنجشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۸
 • الخميس ۷ ربيع ثاني ۱۴۴۱
 • 2019 Thursday 5 December
 • معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی مازندران از توجه ویژه در ارائه کالاهایی مانند حصیربافی، نمدمالی و لاک‌تراشی که در معرض فراموشی هستند، در نمایشگاه‌های صنایع دستی امسال خبر داد.

  به گزارش عصرساری، معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی مازندران از توجه ویژه در ارائه کالاهایی مانند حصیربافی، نمدمالی و لاک‌تراشی که در معرض فراموشی هستند، در نمایشگاه‌های صنایع دستی امسال خبر داد.

  بازدید بیش از 753 هزار نفر از نمایشگاه های صنایع دستی مازندران

  معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی مازندران با بیان اینکه در این مدت ۷۵۳ هزار و ۴۹۴ نفر نیز از این نمایشگاه‌ها بازدید کردند اظهار کرد: با توجه به شرایطی که سیل در شهرستان‌های استان ایجاد کرد، بازدید و فروش از نمایشگاه ها از شرایط خوبی برخوردار بوده است.

  به گزارش عصر ساری حسین ایزدی در جمع خبرنگاران حاضر در ستاد اجرایی خدمات سفر مازندران ویژه نوروز ۹۸، از برپایی برپایی1۶ نمایشگاه صنایع دستی ملی، استانی و منطقه‌ای در ۱۶ شهرستان مازندران از دوم فروردین، خبر داد و افزود: میزان فروش این نمایشگاه‌ها تا ۱۲ فروردین ۶ میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومان است.

  وی با بیان اینکه در این مدت ۷۵۳ هزار و ۴۹۴ نفر نیز از این نمایشگاه‌ها بازدید کردند اظهار کرد: با توجه به شرایطی که سیل در شهرستان‌های استان ایجاد کرد، بازدید و فروش از نمایشگاه ها از شرایط خوبی برخوردار بوده است.

  معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی مازندران با بیان اینکه نمایشگاه ملی صنایع دستی نوشهر علی‌رغم اینکه استاندارد چنین نمایشگاه‌هایی ۱۰۰ غرفه است، ۱۴۷ غرفه دارد، این نمایشگاه را دارای بیشترین آمار بازدید اعلام کرد که پس از آن نمایشگاه شهرهای نور، رامسر و چالوس قرار دارند.

  فروش ۶ میلیارد تومانی نمایشگاه‌های نوروزی صنایع دستی در مازندران

  ایزدی از فروش ۶ میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومانی نمایشگاه‌های صنایع دستی ملی، استانی و منطقه‌ای در استان خبر داد.

  معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی مازندران با اشاره به اینکه در نمایشگاه‌های ملی صنایع دستی، تنها ۱۵ درصد از غرفه‌ها می‌تواند متعلق به بخش سوغات باشد. اظهار کرد: هنرمندانی که تولیدکننده کالاهای فاخر استان هستند و کالایشان مهر اصالت دارد در این نمایشگاه‌ها غرفه دارند.

  وی اظهار کرد: در سال جدید برای رقابت با کالاهای خارجی از هنرمندان خواسته شده که به طراحی و بسته‌بندی کالا طبق ذائقه مراجعه‌کنندگان دقت کنند.

  ایزدی از عدم ارائه کالای خارجی در این نمایشگاه‌ها، خبر داد و افزود: هنرمندان ۱۹ استان در نمایشگاه نوشهر، ۱۸ استان در نمایشگاه نور و ۱۷ استان در نمایشگاه‌های رامسر و چالوس شرکت داشته‌اند.

  لزوم تمرکز بر ارائه صنایع دستی فراموش شده در مازندران

  معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی مازندران از توجه ویژه در ارائه کالاهایی مانند حصیربافی، نمدمالی و لاک‌تراشی که در معرض فراموشی هستند، در نمایشگاه‌های صنایع دستی امسال خبر داد.

  ایزدی با اشاره به اینکه در هر شهرستان که دارای نمایشگاه، هستد پنج غرفه متعلق به میراث فرهنگی است اظهار کرد: میراث فرهنگی مازندران این غرفه ها را به صورت رایگان در اختیار مددجویان کمیته امداد، بهزیستی و بنیاد تعاون اداره زندان‌ها قرار داده است.

  او با اشاره به عدم برپایی نمایشگاه صنایع دستی در شهرستان ساری به دلیل مشکلات پیش آمده بر اثر سیل در محل برگزاری نمایشگاه، خاطر نشان کرد: این نمایشگاه با ۷۰ غرفه و حضور هنرمندان از ۱۴ استان در مجتمع ایرانیان از روز جمعه شانزدهم فروردین به مدت ده روز برپا می‌شود.

   

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار