رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • یکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۸
 • الأحد ۱۷ ربيع ثاني ۱۴۴۱
 • 2019 Sunday 15 December
 • فرماندار مرکز استان مازندران اعلام کرد:

  خسارت371میلیارد تومانی سیل به شهرستان ساری

  رئیس ستاد مدیریت بحران مرکز استان مازندران با اعلام اینکه در شهرستان ساری هزار و پانصد و سی واحد مسکونی دچار آب‌گرفتگی شدند، گفت: تابه‌حال 3 هزار و هفت‌صد و دوازده میلیارد ریال به اراضی، راه‌ها، باغات، تأسیسات زیربنایی، واحد‌های مسکونی و … شهرستان خسارت واردشده است. ‎

  به گزارش عصرساری به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان ساری، عباسعلی رضایی با اشاره به اینکه شهرستان ساری در روزهای پایانی سال 97 و ابتدایی سال دچار بحران برف در ارتفاعات، رانش زمین در مناطق میانی و سیل در پایین‌دست شد، گفت: 65 روستا در ارتفاعات شهرستان در محاصره برف قرار گرفتند و 35 روستا شهرستان ساری دچار آب‌گرفتگی شد.

  وی با اعلام اینکه به 12 هزار و دویست و شصت هکتار از اراضی باغی و زراعی شهرستان خسارت وارد شد، تصریح کرد: 720 نقطه از جاده‌های فرعی و 135 نقطه از جاده‌های اصلی شهرستان دچار رانش، ریزش و انسداد شد.

  فرماندار شهرستان ساری با بیان اینکه سیل و رانش و اخیر به هزار و پانصد و سی واحد مسکونی خسارت وارد کرده است، اظهار کرد: تابه‌حال 135 واحد مسکونی در بحران اخیر دچار خسارت 100 درصدی شدند.

  رضایی با اشاره به خسارات سیل به تأسیسات زیربنایی شهرستان، افزود: پل علوی‌کلا که مسیر تردد 12 روستا بود با تلاش شبانه‌روزی و در همان روزهای ابتدایی بازگشایی شد و برای روستاهای گلورد، سقندیکلا و 4 روستای دیگر آن مسیر، راه‌های جایگزین در نظر گرفته شد.

  مقام عالی دولت در شهرستان ساری با اشاره به اقدام به‌موقع بنیاد مسکن در کسب گزارش و پرداخت خسارات، خاطرنشان کرد: از میزان هزار و صد و هفتاد و دو پرونده تشکیل‌شده هفت‌صد و نود پرونده کمک بلاعوض دریافت کرده‌اند و سیصد و پنجاه پرونده نیز در حال بررسی میزان خسارت و پرداخت آن است.

  رئیس ستاد مدیریت بحران مرکز استان مازندران با اعلام اینکه در شهرستان ساری هزار و پانصد و سی واحد مسکونی دچار آب‌گرفتگی شدند، گفت: تابه‌حال 3 هزار و هفت‌صد و دوازده میلیارد ریال به اراضی، راه‌ها، باغات، تأسیسات زیربنایی، واحد‌های مسکونی و … شهرستان خسارت واردشده است.

  فرماندار شهرستان ساری با تشکر از همدلی و حضور میدانی مسئولان در کنار مردم، خاطرنشان کرد: نیرو‌های مردمی و شهرداری‌ها، گروه‌های جهادی بسیج، پاسداران، هلال‌احمر، دهیاران و تمام دستگاه‌های خدمت رسان در کنار مردم منطقه با تلاش شبانه‌روزی در حال پاک‌سازی منظر شهرستان از آثار سیل هستند و با کسب رضایت ساکنین عملیات بازسازی و ساخت واحد‌های مسکونی آغاز خواهد شد

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار