رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • چهارشنبه ۱۲ فروردین ۱۳۹۹
 • الأربعاء ۷ شعبان ۱۴۴۱
 • 2020 Wednesday 1 April
 • معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری مازندران گفت: از آغاز تعطیلات نوروزی تا به امروز، حدود 60 هزار گردشگر از موزه ها ،اماکن فرهنگی و تاریخی استان بازدید کردند که نسبت به مدت مشابه سال قبل 13 درصد افزایش نشان می دهد.

  معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری مازندران گفت: از آغاز تعطیلات نوروزی تا به امروز، حدود 60 هزار گردشگر از موزه ها ،اماکن فرهنگی و تاریخی استان بازدید کردند که نسبت به مدت مشابه سال قبل 13 درصد افزایش نشان می دهد.

  به گزارش عصرساری، مهدی ایزدی گفت: این آمار مربوط به دور اول تعطیلات از تاریخ 27 اسفند تا چهار فروردین ماه جاری جمع آوری شده است.

  وی با اشاره به فعال بودن ستاد خدمات سفر تا تاریخ 16 فروردین اضافه کرد: امسال برخلاف سال گذشته که 15 موزه در سراسر استان فعال بود، توانستیم 19 موزه و سایت موزه و خانه تاریخی را برای بازدید گردشگران آماده سازی کنیم.
  وی ادامه داد: موزه های دولتی شامل مجموعه فرح آباد ساری، گنجینه بابل، آمل، خانه موزه نیما یوشیج در شهرستان نور، موزه آلاشت در سوادکوه ، موزه مردم شناسی منطقه دوهزار تنکابن و موزه شهدای آمل است.
  معاون میراث فرهنگی از سایت موزه گوهر تپه بهشهر و سایت موزه وستمین به عنوان 2 محوطه باستان شناسی یاد کرد که در تعطیلات نوروزی برای بازدید گردشگران آماده شده است.
  موزه مردم شناسی کندلوس، خانه موزه بانو مکرمه قنبری در بابل، موزه تاریخی رامسر، خانه بانو تبریزی نوشهر، موزه عاج رامسر از جمله مجموعه های خصوصی است که نوروز 98 میزبان بازدید کنندگان هستند.
  ایزدی اظهار داشت: اشیای موزه های مازندران مربوط به دوره های مختلف پیش از تاریخ تا دوران معاصر است که گویای فرهنگ وتمدن غنی استان مازندران می باشد.

  www.mazandchto.ir/news/168

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار