رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • چهارشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹
 • الأربعاء ۴ شوال ۱۴۴۱
 • 2020 Wednesday 27 May
 • مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران گفت: از 27 اسفند تاکنون 2 میلیون و 270 هزار نفرشب اقامت مسافر اقامت داشتند و مازندران جزء استان‌های برتر در بین سایر استان‌ها است.

  به گزارش عصرساری، سیف‌الله فرزانه ظهر امروز در ستاد اجرایی خدمات سفر مازندران که با حضور استاندار مازندران برگزار شد اظهار کرد: با توجه به بارش سیل و باران در استان مازندران و مسدود بودن محورهای مواصلاتی مازندران، مسائل جانبی ستاد را تحت شعاع قرار نداد.

  وی افزود: از 27 اسفند تاکنون 2 میلیون و 270 هزار نفرشب اقامت مسافر اقامت داشتند و مازندران جزء استان‌های برتر در بین سایر استان‌ها است.

  مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران با بیان اینکه درصد چادرخوابی در شهرستان‌ها کاهش یافت، گفت: بازدیدهای نظارتی هزار و 692 مورد و  تذکر را 25 مورد اعلام شد.

  این مسؤول بازدید مسافران از موزه‌ها را 812  نفر اعلام کرد و ادامه داد: هفت نفر از کشورهای فنلاند و آلمان از موزه کلبادی بازدید کردند.

  فرزانه بیان کرد: یک میلیون و 489 هزار نفر در جاذبه‌های گردشگری استان حضور پیدا کردند.

  محمدرضا رضوی مدیرکل هواشناسی مازندران نیز با بیان اینکه روزهای دوشنبه و سه شنبه در ارتفاعات دچار بارش برف خواهیم شد، گفت: در این دو روز بخش هزار جریب مقدار بارش باران بیشتر خواهد بود اما به میزان بارش‌های چند روز قبل نخواهد بود.

  وی ادامه داد: از روز چهارشنبه سیستم بارشی از استان مازندران خارج می‌شود و هم‌استانی‌ها نگرانی نداشته باشند.

  مدیرکل هواشناسی مازندران با بیان اینکه میزان بارندگی در روزهای آینده در استان زیاد نخواهد بود، افزود: براساس محسابات علمی که انجام شد از رودخانه تلار تا شهرستان بهشهر حدود یک میلیارد و 200 میلیون مترمکعب  بارش باران داشتیم.

   مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران نیز اظهار کرد: از 24 اسفندماه 102 پست و پایگاه‌های نوروزی در استان مستقر است و روند خدمات‌رسانی به مسافرین و گردشگران تا 17 فروردین‌ماه  ادامه دارد.

  مجتبی اکبری ادامه داد: تاکنون بیش از 9 هزار ماموریت انجام شد و 270 نفر به پایگاه‌های امدادرسانی برای درمان سرپایی مراجعه کردند.

  وی با بیان اینکه توسط جمعیت هلال احمر به 300 نفر اسکان اضطراری داده شد، گفت: در بخش ایمنی و سلامت 5 هزار بروشور بین مسافران توزیع کردیم.

  اکبری با اشاره به اینکه 78 نفر به فضای دوستدار کودک مراجعه کردند، ادامه داد: از فردا جشنواره‌های هلال شادمانی برای نشاط مردم در شهرستان‌های غرب و شرق آغاز می شود و به مدت 15 روز ادامه دارد.

  رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران نیز درباره وضعیت بازار گوشت و مرغ گفت: یک ماهه اخیر 3 هزار تن گوشت مرغ و 300 تن گوشت قرمز در استان توزیع شد و این درحالی است توزیع این دو کالا در پایان سال وضعیت بهتری داشت.

  محمد محمدپور عمران ادامه داد: 520  تن سیب و 320پرتقال در چند روز آخر به عنوان میوه تنظیم بازار بین هم‌استانی‌ها توزیع شد.

  رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران بیان کرد: قیمت شکر از هشت هزار تومان به 5 هزار و 500 تومان کاهش یافت و  و 1000 تن شکر در اختیار صنف قرار گرفت.

  محمدپور افزود: با توجه به اینکه قیمت پیاز در چند روز افزایش داشته است با توزیع بیشتر توانستیم بر قیمت آن غلبه کنیم اما باید بیشتر کاهش باید.

   

   

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار