رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • چهارشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹
 • الأربعاء ۴ شوال ۱۴۴۱
 • 2020 Wednesday 27 May
 • معاون صنایع دستی مازندران:

  85 کارگاه صنایع دستی فعال در مازندران داریم

  معاون صنایع دستی مازندران با بیان اینکه 85 کارگاه فعال صنایع دستی در مازندران داریم، افزود: کارگاه گردی در 25 کارگاه شاخص صنایع دستی برگزار می شود که مورد استقبال گردشگران قرار گرفته است.

  به گزارش عصرساری، معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران گفت: با توجه به شرایط جوی مازندران و وقوع سیل، افتتاح 22 نمایشگاه صنایع دستی به تاخیر افتاده و بنا داریم سوم فرودین ماه این نمایشگاه ها را افتتاح کنیم.

  حسین ایزدی در جمع خبرنگاران حاضر در ستاد اجرایی خدمات سفر مازندران در ساری، اظهار کرد: کارگاه گردی از جمله برنامه های مهم سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران است که از چند روز گذشته اجرایی شده است.
  وی با بیان اینکه 85 کارگاه فعال صنایع دستی در مازندران داریم، افزود: کارگاه گردی در 25 کارگاه شاخص صنایع دستی برگزار می شود که مورد استقبال گردشگران قرار گرفته است.
  معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران با اشاره به اینکه این کارگاه ها در 15 رشته صنایع دستی از جمله خراطی چوب، منبت، معرق، نساجی سنتی و دیگر موارد فعال هستند، گفت: هر یک از این کارگاه های شاخص، حداقل پنج کارگر بیمه شده دارند و یا به شکل خانوادگی اداره می شوند وهدف از آن توسعه و ترویج صنایع دستی است.
  این مسئول با بیان اینکه این کارگاه ها به عنوان کارگاه نمونه در زمینه حفظ اشتغال و یا ایجاد اشتغال جدید فعال هستند، خاطرنشان کرد: بازخورد اختصاص تسهیلات به بخش های صنایع دستی در این کارگاه ها بروز و ظهور پیدا می کند.
  این مسئول با بیان اینکه نمایشگاه های صنایع دستی در سه سطح ملی، منطقه ای و استانی در 22 شهرستان برگزار می شود، تصریح کرد: پنج نمایشگاه ملی در شهرهای ساری، نور، چالوس، نوشهر و رامسر برگزار می شود.
  ایزدی با اشاره به برگزاری سه نمایشگاه صنایع دستی منطقه ای و 14 نمایشگاه صنایع دستی استانی، ادامه داد: با توجه به شرایط جوی مازندران و وقوع سیل، افتتاح این نمایشگاه ها به تاخیر افتاده و بنا داریم سوم فرودین ماه این نمایشگاه ها را افتتاح کنیم.
  وی یادآور شد: همچنین تفاهم نامه ای با شهرداری ساری منعقد کردیم که بر اساس آن از سوم فروردین ماه در بوستان ولایت ساری، نمایشگاه صنایع دستی به همراه کارگاه آموزشی برگزار شود.

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار