رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۸
 • الأربعاء ۱۳ رجب ۱۴۴۰
 • 2019 Wednesday 20 March
 • پاسخ عضو شورای شهر ساری به استیضاح شهردار؛

  استیضاح شهردار ساری نیاز به زمان دارد

  عضو شورای شهر ساری با بیان اینکه استیضاح شهردار در همه شهرهای کشور، حق طبیعی و قانونی شوراها است؛ گفت: ما برای این کار به زمان احتیاج داریم.

  به گزارش عصرساری، موضوع استیضاح مهدی عبوری شهردار ساری از سوی شورای شهر مرکز مازندران به بحث داغ محافل عمومی و اصحاب رسانه تبدیل شده است.

  موضوعی که طرح آن از سوی یکی از اعضای شورای شهر در جلسه اخیر، موجی از اظهارنظرها و حرف‌های ضدونقیض موافق و مخالف در خصوص علل این استیضاح و اصل این ماجرا را به راه انداخته است.

  طی روزهای اخیر جدا از اظهارنظر‌های گوناگون، نظرات و اظهارات متفاوتی هم از سوی اعضای شورای شهر در حمایت و مخالفت از طرح موضوع استیضاح مطرح شده است و این عدم وحدت رویه، نشان از وجود عدم اتفاق‌نظر میان اعضا دارد که ممکن است کار استیضاح را به عقب بیندازد و یا کلا منتفی کند.

  برای روشن شدن این موضوع، گفت‌وگویی را با کوروش یوسفی ساداتی عضو شورای شهر ساری انجام داده‌ایم که در ذیل می‌خوانید:

  کوروش یوسفی در خصوص طرح موضوع استیضاح شهرداری ساری گفت: اینکه استیضاح شهردار در همه شهرهای کشور از سوی شوراهای شهر یا احدی از اعضای شورا مطرح می‌شود، حق طبیعی شوراهای شهر است.

  وی افزود: این حق طبیعی را قانون به شوراهای شهر داده است که هم در ماده 81 قانون حق تفحص داده است و هم در شرح وظایف و حیطه قانونی کار شوراها به آن اشاره شده است.

  عضو شورای شهر ساری با بیان اینکه این مسأله در بحث شورای قبلی مطرح نشده است؛ خاطرنشان کرد: این مسأله یک موضوع خارج جلسه و خارج از عُرفی بود که امر طبیعی بود و این‌قدر حاشیه افتاده بر اصل و متن کار ما، که برای خودمان هم جالب است.

  یوسفی اضافه کرد: با همه این اوصاف، استیضاح حق طبیعی شورا و عضو شوراهای شهری است.

  وی در پاسخ به سوال خبرنگار ما در این خصوص که آیا استیضاح از شهردار در دست اقدام و اجرا قرار دارد؛ اعلام کرد: ما به زمان احتیاج داریم.

  حال با این اظهارات عضو شورای شهر و اظهارات دیگر اعضا باید دید کار استیضاح در ادامه به کجا خواهد کشید و چه اتفاقی در پیش روی شهرداری و شورا است؟!

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار