رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۸
 • الخميس ۱۸ رمضان ۱۴۴۰
 • 2019 Thursday 23 May
 • در همایش کاهش تلفات جاده ای- چالش ها و راهکارها موضوع افزایش تصادفات ساختگی برای گرفتن حق بیمه مطرح و به کاهش تصادفات و سوانح جاده ای در استان تاکید شد.

  به گزارش عصرساری، علی عباسی مدیرکل پزشکی قانونی مازندران در همایش کاهش تلفات جاده ای- چالش ها و راهکارها- که در ساری برگزار شد، با بیان اینکه تخلفات و اقدام به کلاهبرداری در بیمه شخص ثالث بسیار زیاد است، اظهار کرد: کلاهبرداران برای دریافت مبالغ هنگفت از شرکت های بیمه شگرد های جدیدی ابداع کرده اند و حرفه ای تر شده اند.
  وی افزود:70 درصد سوانح و تلفات رانندگی استان را مربوط به محورهای برون شهری دانست و تاکید کرد: شرکت های بیمه، فضایی ایجاد کنند تا بتوانیم با همکاری پلیس راهور و دستگاه های اجرایی مقدار کلاهبرداری ها در بیمه بدنه و شخص ثالث را کاهش دهیم.
  مدیرکل پزشکی قانونی مازندران با بیان اینکه کارشناسان شرکت های بیمه علاقه و جدیتی برای حضور به موقع در صحنه تصادف ندارند، اظهار کرد: متاسفانه جوی در استان حاکم شده است که می توان از شرکت های بیمه در بیمه شخص ثالث پول زیادی گرفت، حاکم شدن چنین جوی موجب بروز کلاهبرداری های زیادی در استان شده است.
  این مسئول خواهان امضای تفاهم نامه بین پزشکی قانونی و بیمه مرکزی شد و خاطرنشان کرد: باید بین بیمه مرکزی و پزشکی قانونی تفاهمی امضا شود، تاکنون کانال ارتباطی با شرکت های بیمه نداشته و نداریم به گونه ای که در سوانح و حوادث رانندگی، پزشکی قانونی به شرکت های بیمه پاسخگو نیست.
  مدیرکل پزشکی قانونی مازندران با اشاره به مقدار سوانح رانندگی در استان، بیان کرد: بسته به حجم بالای ترافیکی استان و تردد زیاد خودرو در محورهای برون شهری و درون شهری طبیعی است که مقدار سوانح رانندگی زیاد باشد اما دلیلی نمی شود که مقدار تصادفات ساختگی نیز در مازندران زیاد باشد.
  وی افزود: مقدارتصادف های ساختگی در استان بسیار زیاد است و کلاهبرداران در بسیاری از موراد خیلی راحت از شرکت های بیمه پول می گیرند.
  عباسی افزود: در بسیاری از سوانح ساختگی رانندگی، کلاهبرداران اقدام به جرح و شکستگی عمدی اعضای بدن خود می کنند، به قسمت های از بدن آسیب می رسانند که دیه و خسارت بیشتری دارد.
  *وجود 130 نقطه حادثه خیز در مازندران
  باقری پلیس راهنمایی و رانندگی مازندران در همایش کاهش تلفات جاده ای- چالش ها و راهکارها- که در ساری برگزار شد با بیان اینکه در هشت سال گذشته یک میلیون و 461 هزار و 880 جلد گواهینامه در مازندران صادر شده است، بیان کرد: 130 نقطه در جاده های برون شهری و درون شهری استان توسط پلیس راهنمایی و رانندگی حادثه خیز اعلام شده است که نیاز به توجه و تمرکز دولت در کاهش خطر این نقاط دارد.
  وی با بیان اینکه پلیس راهنمایی و رانندگی مازندران در برخورد با تخلفات رانندگی بسیار جدی است و ملاحظه کاری ندارد، تصریح کرد: برخورد پلیس راهنمایی رانندگی استان با تخلفات رانندگی نسبت به سال گذشته افزایش چشمگیری داشته است و این برخوردها مستمر و متدوام خواهد بود.
  رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی مازندران با بیان اینکه در 9 ماهه امسال 434 میلیون سفر توسط گردشگران در مازندران رقم خورده است، تاکید کرد: این حجم بالا از ورود ناوگان خودرویی به یک استان نیازمند مدیریت ترافیکی و تلاش شبانه روزی پلیس راهور استان داشت که تاکنون با موفقیت رقم خورده است.
  *روند تصادفات و سوانح رانندگی در مازندران رو به کاهش است
  وی روند تصادفات و سوانح رانندگی استان را از سال 93 تا کنون کاهشی دانست و تاکید کرد: تعداد مجروحین و فوتی های سوانح رانندگی در محورهای مواصلاتی استان از سال 93 تا کنون کنترل شده و روند کاهش تدریجی دارد.
  باقری با بیان اینکه 20 میلیون مسافر در طول سال به استان سفر می‌کنند، تاکید کرد تصادفات راکبین موتورسیکلت در چند سال گذشته از 41 درصد کل تصادفات به زیر 25 درصد رسیده است.
  وی با بیان اینکه 40 درصد رانندگان استان را افراد 18 تا 30 سال تشکیل می‌دهند، بیان کرد: مهم ترین علت تصادف در جاده های استان عدم توجه به جلو و عدم دقت حین رانندگی است.
  باقری با بیان اینکه پلیس راهنمایی و رانندگی برنامه های متعددی را در کاهش سوانح رانندگی محورهای برون وردون شهری در طول سال به اجرا در می اورد، خاطر نشان کرد: بیشترین مقدار سوانح رانندگی استان مربوط به محورهای برون شهری است.
  * بیمه ها موظف به ایجاد احساس امنیت خیال و آرامش خاطر برای جامعه هستند
  سید محمد علیپور دبیرکل سندیکای بیمه گران ایران در نیز در این همایش امنیت و آرامش را مهم ترین نیاز جامعه برشمرد و تصریح کرد: تامین امنیت موجب کاهش ناهنجاری ها و جلوگیری از انگیزه های تخلف و کاهش آسیب های اجتماعی می شود.
  وی با بیان اینکه بیمه ها موظف به ایجاد احساس امنیت خیال و آرامش خاطر برای جامعه هستند، اظهار کرد: اگر مانند بیمه حوادث و سوانح رانندگی و جاده ای، به دیگر بیمه ها نیز توجه شود و جدیت تمامی نهادها را داشته باشیم یقینا شاهد کاهش ناهنجاری ها در جامعه خواهیم بود.
  دبیرکل سندیکای بیمه گران ایران تصریح کرد: اگر همانند بیمه شخص ثالث، در بیمه های عمر، درمان، خوادث، آتش سوزی و باربری همراهی و جدیت تمامی نهادهای دخیل را داشته باشیم یقینا خروجی آن کاهش ناهنجاری های اجتماعی و افزایش امید به آینده است.
  علیپور تعریف درست فرهنگ بیمه ای را وجه مشترک بین دستگاه های خصوصی و دولتی در جامعه دانست و تاکید کرد: اگر شرکت های بیمه در معرفی فواید بیمه و دستگاه های دولتی در حمایت از این صنعت عملکرد درستی داشته باشند یقینا اعتماد مردم را به همراه داریم، اعتماد زمانی به وجود می آید که قوانین را بدون تعارف و ملاحظه به اجرا رسانیم.
  دبیرکل سندیکای بیمه گران ایران در ادامه خطاب به نیروی انتظامی و پلیس راهنمایی و رانندگی بیان کرد: از نیروی انتظامی می خواهم در اجرای مقررات ترافیکی جدیت بیشتری داشته باشد تا شاهد کاهش محسوس و ملموس حوادث و تلفات جاده ای در محورهای برون شهری و درون شهری باشیم.
  علیپور با بیان اینکه باید فضایی ایجاد شود که چالش های پیش روی صنعت بیمه و بیمه شدگان بررسی و نتایج آن در قوانین و مقررات دیده شود، تاکید کرد: عمکرد درست و ایجاد بسترهای مناسب در رفع مشکلات خدمت رسانی بیمه ای به مردم موجب همراهی بیشتر دیگر نهادها و پویایی فعالیت شرکت های بیمه در ارتقای ضریب اعتماد عمومی به فرهنگ بیمه خواهد شد.
  * پرداخت 8 هزار و 800میلیارد تومان خسارت بیمه شخص ثالث توسط بیمه در سال گذشته
  غلامرضا سلیمانی رئیس کل بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران در همایش کاهش تلفات جاده ای- چالش ها و راهکارها- که در ساری برگزار شد با بیان اینکه شرکت های بیمه از سرمایه خود در پرداخت خسارت های شخص ثالث استفاده می کنند، اظهارکرد: خسارت پرداختی شرکت های بیمه بیش از دریافتی آن ها در بخش ثالث و بدنه است، در واقع شرکت های بیمه در بخش بیمه شخص ثالث در حال ضرر هستند.
  در ادامه سخنانش افزود: برخی از سال ها 104 و 105 درصد ضریب خسارت در بیمه شخص ثالث شرکت های بیمه داشته ایم.
  این مسئول کل حق بیمه دریافتی شرکت های بیمه در بیمه شخص ثالث سال 96 را 12 هزار و 400 میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: سال گذشته صنعت بیمه 8 هزار و 800 میلیارد تومان خسارت بیمه شخص ثالث پرداخت کرد که بخش عمده پرداخت آن در طول پنج سال رقم می خورد.
  وی با بیان اینکه بسیاری از خودروها در کشور بیمه ندارند، تصریح کرد: برای مثال مقدار خودرو بیمه شده در مازندران از مقدار خودروهای موجود کمتر است که نشان از عدم توجه مردم استان به این مقوله دارد.
  رئیس کل بیمه مرکزی جمهوری اسلامی خطاب به شرکت های بیمه در مزاندران بیان کرد: شرکت های بیمه در مازندران باید بسته به بسترهای جمعیتی و اقتصادی استان، فعالیت و تلاش بیشتری در معرفی و فرهنگ سازی بیمه ای استان داشته باشند.
  وی با بیان اینکه تاکنون 6هزار و 200میلیارد تومان به وزارت بهداشت و 2 هزار و 200میلیارد تومان به پلیس، راهداری و اورژانس پول پرداخت کرده ایم، تاکید کرد: در سال 96 بیش از 9هزار 800 میلیارد تومان خسارت به زیان دیدگان سوانح جاده ای توسط شرکت های بیمه پرداخت شده که 20 درصد آن با کلاهبرداری از شرکت بیمه دریافت شده که سهم زیان دیدگان واقعی است.
  سلیمانی از طرح بیمه مرکزی در پوشش سراسری 27 میلیون واحد مسکونی موجود در کشور خبر داد و خاطر نشان کرد: با توجه به حادثه خیز بودن کشور و خسارت های مستمری که در این بخش به مردم وارد می شود، در نظر داریم 27 میلیون واحد مسکونی موجود در کشور را بیمه حوادث کنیم.
  وی در ادامه سخنانش تصریح کرد: در این طرح، بیمه شده با حق بیمه 90 هزار تومانی تا سقف 30 میلیون تومان واحد مسکونی اش را بیمه می کند هر چند این امکان وجود دارد که حق بیمه بیشتری برای دریافت غرامت بیشتر توسط بیمه شده پرداخت شود.
  سلیمانی با بیان اینکه بخش زیادی از این حق بیمه توسط دولت و توسط صندوق تامین خسارت حوادث طبیعی بیمه مرکزی تامین می شود، تصریح کرد: با این طرح که در مراحل پایانی به سر میبرد می توانیم بسیاری از خسارت های پیش روی کشور و مردم را در مواجه با حوادث طبیعی بیمه کنیم.
  * بیمه یک امر عاقلانه بین‌المللی است
  حجت الاسلام محمد علی تقوی‌فرد رئیس دادگستری مازندران نیز در این همایش اطهارکرد: بیمه دارای یک پایگاه علمی و عقلی بسیار محکمی است که وقتی عقلای جامعه بیمه را پذیرفته‌اند یقیناً مورد پذیرش خداوند نیز خواهد بود.
  وی با بیان اینکه در هیچ جای دنیا امکان ندارد که یک امر عاقلانه نادیده گرفته شود، تصریح کرد: بیمه یک امر عاقلانه بین‌المللی است که باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.
  رئیس دادگستری مازندران با اشاره به این نکته که بیمه مورد توجه دانشمندان بزرگی همچون شهید مطهری بوده است، تصریح کرد: بزرگان حوزوی و دانشگاهی نیز نسبت به ترویج فرهنگ بیمه تاکید و توجه دارند.
  تقوی فرد بیمه را یک عقد و تعهد طرفینی برشمرد و بیان کرد: وقتی بیمه یک تعهد طرفینی است پس چطور می‌توان برای تحقق آن اجبار را در دستور قرار داد؟
  وی با بیان اینکه در برخی موارد اجباری کردن بیمه شخص ثالث مورد اعتراض بوده است، تاکید کرد: منتقدان بر این باورند که یک تعهد طرفینی نباید اجبار داشته باشد و این اجبار موجب ساقط شدن از محل اعتبار می گردد.
  مدیر کل دادگستری مازندران با اشاره به اهمیت اجباری شدن بیمه، بیان کرد: شاید در عرف جامعه نباید یک تعهد طرفینی، اجباری باشد اما وقتی موضوعی که مصلحت عمومی کشور را در بر میگرد اجباری نشود حکومت را دچار چالش می کند.
  تقوی‌فرد در ادامه تأکید کرد : وقتی صنعت بیمه یک مصلحت عمومی پیدا کرده نمی توان آن را به یک تعهد طرفینی تقلیل داد بلکه جنبه حکومتی داشته و الزام‌آور برای همه است.
  وی با اشاره به اینکه عدم توجه به صنعت بیمه حکومت ها را دچار مشکل می کند، بیان کرد: فرض کنید یک روز بیمه در کشور نباشد یقیناً حکومت از پس بحران های پیش آمده بر نمی آید و دچار چالش می شود.
  *به شرکت های بیمه نمره 20 نمی دهم!
  رئیس دادگستری مازندران خواستار نظارت بیشتر بر عملکرد شرکت های بیمه توسط بیمه مرکزی شد و تصریح کرد: به شرکت های بیمه نمره 20 نمی دهم ، نمره شرکت های بیمه زیر 10 است چرا که از آن دست بدهی از دست دیگر پس می گیری.
  وی در ادامه سخنانش افزود: شرکت‌های بیمه در ترویج بیمه ؛ و مردم در شناخت اهمیت بیمه ضعیف عمل کرده اند.
  این مسئول حوادث خسارت تصادفات جاده ای را بسیار مهم دانست و اظهار کرد: سال قبل 9 هزار و 800 میلیارد تومان خسارت به حادثه دیدگان سوانح رانندگی پرداخت شده است، روزانه 50 نفر در سوانح رانندگی در محورهای مواصلاتی درون‌شهری و برون‌شهری جان خود را از دست می‌دهند که بسیار نگران کننده است.

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار