رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸
 • الأربعاء ۱۷ رمضان ۱۴۴۰
 • 2019 Wednesday 22 May
 • نائب رئیس شورای شهر ساری به اهمیت پروژه فرهنگی در پارک موزه دفاع مقدس مازندران اشاره کرد و افزود: احداث و تکمیل این مرکز فرهنگی فضای حضور خانواده های شهدا و ایثارگران در مجموعه فراهم و خاطرات جنگ را برای آنها زنده خواهد کرد.

  نائب رئیس شورای شهر ساری به اهمیت پروژه فرهنگی در پارک موزه دفاع مقدس مازندران اشاره کرد و افزود: احداث و تکمیل این مرکز فرهنگی فضای حضور خانواده های شهدا و ایثارگران در مجموعه فراهم و خاطرات جنگ را برای آنها زنده خواهد کرد.

  به گزارش عصرساری، علی اکبر زلیکانی در سی و پنجمین جلسه علنی شورای شهر ساری به ساماندهی رودخانه ها، در مرکز استان اشاره کرد و افزود: درصورت اجرای طرح ساماندهی رودخانه، مرکز مازندران می تواند نقش مهمی در روند زیباسازی شهری و توسعه و بهسازی مبلمان شهر ساری ایفا کند.

  وی با بیان اینکه ظرفیت ها و جاذبه های ویژه ای در رودخانه وجود دارد گفت: در مسیر رشد و توسعه صنعت گردشگری و اقتصادی، می توانیم از این ظرفیت ها بهره لازم را ببریم.

  زلیکانی اظهار کرد: طرح ساماندهی رودخانه می بایست دارای هماهنگی و پیوند منطقی با طرح جامع توسعه و عمران شهری و زیباسازی شهر باشد.

  شرکت آب منطقه ای نظارت کافی به بستر و حریم رودخانه ها  داشته باشد

  نائب رئیس شورای شهر ساری گفت: شرکت آب منطقه ای بر اساس قانون باید نقشه های حریم رودخانه را در اختیار،فرمانداریها، شهرداری ها، بخشداری ها و شورای شهر قرار دهد و خودشان نیز بر روند اجرای فعالیت ها در حریم بستر رودخانه نظارت کنند.

  وی با بیان اینکه ظرفیت رودخانه های ما همچون دیگر ظرفیت ها نظیر جنگل، دریا به تهدید تبدیل شده است،افزود:  هرگونه تجاوز به بستر رودخانه موجب انسداد و در نهایت جاری شدن سیلاب خواهد شد.

  این مسئول تصریح کرد: اگر این پروژه مدیریت شود با توجه به مصالح موجود در آن هزینه های خود را جبران خواهد کرد.

  تکمیل باغ موزه دفاع مقدس مازندران خاطرات جنگ را برای خانواده شهدا زنده خواهد کرد

  زلیکانی به اهمیت پروژه فرهنگی در پارک موزه دفاع مقدس مازندران اشاره کرد و افزود: احداث و تکمیل این مرکز فرهنگی فضای حضور خانواده های شهدا و ایثارگران در مجموعه فراهم و خاطرات جنگ را برای آنها زنده خواهد کرد.

  وی ادامه داد: با اتمام و عملیاتی شدن پروژه های پارک ملل و مرکز فرهنگی دفاع مقدس موجب می شود که چگونه از حریم روخانه ها برای جذب گردشگر و ارتقای اقتصاد بهره گیری کنیم.

  نائب رئیس شورای شهر ساری افزود: رودخانه تجن تبدیل به بستر مناسب برای گردشگری شود.

  پروژه پارک موزه دفاع مقدس مازندران ماهیت ملی دارد

  نائب رئیس شورای اسلامی شهر ساری با بیان اینکه ماهیت مرکز فرهنگی دفاع مقدس مازندران ملی است بر ضرورت همکاری و مساعدت با این پروژه مهم در مرکز استان تاکید کرد.

  زلیکانی بر عملیاتی شدن اظهار نظرات مطروحه در این جلسه در خصوص مرکز فرهنگی دفاع مقدس تاکید کرد و ماهیت این پروژه را ملی دانست.

  نائب رئیس شورای شهر ساری خاطر نشان کرد: این پروژه درقالب بودجه امسال دیده شود چرا که به غیر از بازسازی خاطرات دفاع مقدس و رشادت های رزمندگان مازندران در جذب گردشگر نیز مفید خواهد بود.

   

   

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار