رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • یکشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۸
 • الأحد ۰ جماد ثاني ۱۴۴۱
 • 2020 Sunday 26 January
 • مدیر کل کمیته امداد مازندران از بازگشت مجدد مددجویان توانمند شده به امداد خبر داد و گفت: با وجود تلاش‌های مختلف انجام شده، تورم و گرانی مانع از ماندگاری مددجویان در توانمندی شد.

  مدیر کل کمیته امداد مازندران از بازگشت مجدد مددجویان توانمند شده به امداد خبر داد و گفت: با وجود تلاش‌های مختلف انجام شده، تورم و گرانی مانع از ماندگاری مددجویان در توانمندی شد.

  به گزارش عصرساری، به نقل از فارس رضا نوروزی در همایش توانمندی فکری، فرهنگی و اجتماعی کمیته امداد شرق استان مازندران در سالن ارشاد بهشهر اظهار کرد: خدمت‌رسانی به محرومان از جمله وظایف مهم امداد است که با شکل‌گیری انقلاب در دستور کار این نهاد قرار گرفت و در طول انقلاب خدمات شایانی به محرومان و مستضعفان، ارائه شده است.

  وی افزود: امروز خدمت به بهترین بندگان خداوند نصیب حالمان شده است و باید قدردان این فرصت برای خدمتگزاری بوده و برای توانمندسازی در این حوزه بیش از پیش تلاش کنیم.

  مدیرکل کمیته امداد مازندران با اشاره به اینکه در دو سال و نیم گذشته با همه تلاش‌ها و پشتکار مددجویان، 11 هزار خانوار امداد مازندران از چرخه حمایتی این نهاد خارج شدند بیان کرد: تورم اخیر، تعدادی از این افراد را دوباره به دامن امداد بازگرداند.

  این مسؤول گفت: در شرایط فعلی مجبور شدیم برخی از افراد را دوباره تحت پوشش امداد بیاوریم و اکنون شاهد افزایش ورودی کمیته امداد نسبت به خروجی شده‌ایم.

  نوروزی با اشاره به اینکه برگزاری این همایش، اولین همایش در کشور در حوزه توانمندی فکری، فرهنگی و اجتماعی مددجویان امداد است خاطرنشان کرد: تلاش داریم تا در راستای توانمندسازی اقتصادی برای توانمندسازی اجتماعی و فکری هم تلاش شود.

  وی ادامه داد: کمیته امداد در شرایط مختلف همگام و همراه مددجویان است و مشاوره و فکر به این افراد توانمند ارائه می‌دهد تا با تلاش و انگیزه این افراد، توانمندی لازم ایجاد شود.

  مدیرکل کمیته امداد مازندران افزود: برخی از افراد جامعه، از لحاظ اقتصادی در توانمندی لازم هستند ولی از لحاظ فکری، فرهنگی و اجتماعی به وظایف خود عمل نمی‌کنند و در فقر به سر می‌برند و این افراد هم نیازمند کمک و مشاوره هستند.

  نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی نیز با اشاره به تلاش نمایندگان مجلس برای افراد مستمند و کم‌بضاعت اظهار کرد: تلاش برای رفع مشکلات مددجویان امداد و بهزیستی یکی از اولویت‌های مهم مجلس است و در این بخش از هیچ تلاش فروگذار نیستیم.

  علی‌محمد شاعری افزود: سه برابر کردن مستمری مددجویان امداد و بهزیستی از جمله خدمات ارائه شده به این نهاد بود که در ادامه راه هم به روزرسانی خدمات در دستور کار است.

  وی گفت: تسهیلات مختلفی برای امداد کشور در نظر گرفته شده است و برای ایجاد اشتغال مددجویان این نهاد در سراسر کشور،  ۱۰۰ هزار شغل پیش‌بینی شده است که امیدواریم با ایجاد اشتغال، توانمندی اقتصادی ایجاد شود.

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار