رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • چهارشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹
 • الأربعاء ۴ شوال ۱۴۴۱
 • 2020 Wednesday 27 May
 • مدیر کل اکور بانوان و خانواده استانداری مازندران خبر داد

  برپایی جشن بزرگ شب یلدا در ساری

  مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران از برپایی جشن شب یلدا در سالن اجتماعات هلال‌‌احمر مازندران خبر داد و گفت: جشن شب یلدا استارتی برای برپایی جشن‌های بعدی در استان است.

  مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران از برپایی جشن شب یلدا در سالن اجتماعات هلال‌‌احمر مازندران خبر داد و گفت: جشن شب یلدا استارتی برای برپایی جشن‌های بعدی در استان است.

  به گزارش عصرساری،  سمیه قاسمی‌طوسی به مناسبت برگزاری جشن شب یلدا با عنوان”چله شو” اظهار کرد: هدف از برگزاری چنین برنامه‌هایی بر این است آیین‌های سنتی و بومی استان را برای علاقه‌مندان به نمایش بگذاریم.

  وی با بیان اینکه در این جشن مردم و مسؤولان در کنار هم هستند تا خانواده‌ها احساس کنند مسؤولان دغدغه آنها را دارند و همیشه در کنار آنان هستند، گفت: جشن شب یلدا استارتی برای برپایی جشن‌های بعدی در استان است و در ادامه روند برپایی جشن‌ها در دهه فجر برنامه‌هایی با محوریت فرهنگی و هنری در استان برگزار خواهد شد.

  مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران افزود: باید آداب و رسوم گذشتگان بیشتر برای مردم بازگو شود چرا که سنت‌های قدیمی در گذر زمان کمرنگ شد و برپایی این‌ جشن‌ها می‌تواند برای مردم آرام‌بخش باشد.

  این مسؤول در ادامه به برنامه‌های محوری که در اداره کل امور بانوان و خانواده استانداری استان برگزار شد اشاره کرد و گفت: طرح ملی گفت‌وگو خانواده، دوره مهارت زندگی ارتباطی و کسب زندگی ایرانی اسلامی، تولید محصول سالم و تولید کیف پارچه‌ای از طرح‌هایی بوده که با رویکرد مثبت در استان انجام شده است.

  قاسمی‌طوسی با بیان اینکه دوره مهارت زندگی ارتباطی و سبک زندگی ایرانی اسلامی با کمک آموزش و پرورش مازندران انجام شد، ادامه داد: پایلوت این طرح در 6 مدرسه برخوردار و نیمه‌برخوردار شهرستان ساری اجرا شده است.

  وی بیان کرد: تولید محصول سالم یکی دیگر از طرح‌هایی بوده که با کمک جهاد کشاورزی آموزش‌های لازم در اختیار تسهیل‌گران کشاورزی داده می‌شود و این افراد آموزرش‌های مهارتی که برای تولید یک محصول سالم فرا گرفتند در اختیار بانوان در روستاها قرار می‌دهند.

  مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران اضافه کرد: فاز نخست طرح ملی گفت‌وگو خانواده با هدف ترویج فرهنگ گفت‌وگو بین خانواده انجام شده است.

  این مسؤول ادامه داد: طرح تولید کیف پارچه‌ای با آموزش 30 نفر از بانوان انجام شد و این طرح مخصوص کیف‌های نان و کاهش مصرف پلاستیک بوده است.

  مسؤول امور بانوان اتاق تعاون مازندران در ادامه گفت: جشن شب یلدا یکی از مراسم‌های است که اتاق تعاون نقش ویژه‌ای در برپایی آن داشته است و هدف ما از برپایی این جشن معرفی آیین‌ها و سنت‌های قدیمی مازندران است.

  زهرا نصیری اظهار کرد: در این جشن از سایر استان‌ها هم دعوت شده تا با معرفی سنت‌های استان خود بتوانیم این آیین‌ها را به سایر استان‌ها هم گسترش دهیم و در استان‌های دیگر حضور فعال داشته باشیم.

  وی بیان کرد: امور بانوان اتاق تعاون برای بانوان کارآفرین برنامه‌های خوبی در دست اقدام دارد و در این راستا قراردادی را با اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران، سازمان فنی و حرفه‌ای منعقد کرده است تا به بانوان در بحث‌های مختلف آموزش‌های رایگان دهد.

  گفتنی است جشن بزرگ شب یلدا با عنوان “چله شو” پنجشنبه از ساعت 19 تا 22 در جمعیت هلال احمر مازندران برای تمامی هم‌وطنان برپا است.

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار