رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • یکشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۸
 • الأحد ۰ جماد ثاني ۱۴۴۱
 • 2020 Sunday 26 January
 • مسئولبسیج اساتید سپاه کربلای مازندان:

  جبهه مقاومت در دانشگاه‌های مازندران باید تقویت شود

  مسؤول بسیج اساتید سپاه کربلای مازندران گفت: جبهه مقاومت در دانشگاه‌های مازندران برای توسعه فعالیت علمی و متناسب با نیازهای استان باید تقویت شود.

  مسؤول بسیج اساتید سپاه کربلای مازندران گفت: جبهه مقاومت در دانشگاه‌های مازندران برای توسعه فعالیت علمی و متناسب با نیازهای استان باید تقویت شود.

  به گزارش عصرساری، به نقل از فارس مجتبی  بلباسی پیش از ظهر امروز در دیدار پژوهشگران و نخبگان با نماینده ولی فقیه در ساری اظهار کرد: صنعت دفاع ما خاری بر چشم دشمنان اسلام شده است و همه تلاش آنها این است که جلوی پیشرفت ما را بگیرند.

  وی خاطر نشان کرد: شهید تهرانی‌مقدم و احمدی‌روشن و شهدای علمی کشور سند درخشان و برگ زرین سپاه در حوزه دانش و پژوهش هستند.

  مسؤول بسیج اساتید سپاه کربلای مازندران یادآور شد: سپاه ظرفیت‌های تحقیقاتی و پژوهشی کشور را به خوبی ارتقاء داده و جهت‌دهی مناسبی در این حوزه انجام شده است.

  وی با اعلام اینکه از ظرفیت پژوهشگران برای توسعه فعالیت علمی به خوبی استفاده می‌شود، گفت: جهبه مقاومتی ما در دانشگاه‌های مازندران تقویت شود، امروز نیاز به پژوهش اقتصاد مقاومتی داریم، در مسیر تولید اسلامی باید به صورت دائم نسبت به تولید علم اقدام کنیم.

  بلباسی با اعلام اینکه حفظ دستاوردهای انقلاب اسلامی منوط به حضور سپاه در حوزه پژوهشی و فناوری است، گفت: کارنامه درخشان ما مبین عملکرد مثبت ما است.

  مسوول سازمان بسیج علمی و پژوهشی مازندران  نیز در این دیدا گفت: مسؤولان استان نسبت به تولیدات نخبگان بی‌تفاوت بوده و در حقیقت نخبگان استان مظلوم هستند.

   محمدهادی موذن با اشاره به ظرفیت‌های علمی مناسبی که در مجموعه بسیج علمی و پژوهشی استان مازندران وجود دارد، اظهار کرد: سازمان بسیج علمی از سال 87 در استان مازندران زیر مجموعه سپاه کربلا و در کشور  زیر مجموعه سازمان بسیج علمی و پژوهشی کشور فعالیتش را آغاز کرده است.

  وی با اعلام اینکه سازمان بسیج علمی سپاه کربلای مازندران از هزار و 800 طرح در استان مازندران حمایت مادی و معنوی کرده است، گفت: تبدیل ایده مخترعان به پدیده از اقدامات جدی است که در استان مازندران انجام شده است.

  مسؤول بسیج علمی و پژوهشی سپاه کربلای مازندران با اعلام اینکه نخبگان بسیار زیادی در جمع این سازمان حضور دارند که نسبت به دعوت نامه‌های دانشگاه‌های معتبر خارجی بی‌تفاوت هستند، افزود: دغدغه‌مندی برای حفظ انقلاب در بین نخبگان استانی به صورت جدی وجود دارد.

  وی با اشاره به راه‌اندازی پنج مرکز رشد در شهرهای ساری، بابل و بابلسر، افزود: در این مراکز رشد ایده‌ها تبدیل به تولید و ثروت شده و پایگاه مناسبی برای نخبگان و پژوهشگران ایجاد شده است.

  موذن در ادامه از راه‌اندازی مرکز رشد غرب استان در نوشهر خبر داد و گفت: در کنار مراکز رشد فعالیت 22 پایگاه علمی را هم در دستور کار داریم که بتوانیم از ظرفیت دانش آموزان در این بخش‌ها هم به خوبی استفاده کنیم.

  وی با اعلام اینکه اختراعات زیادی در سازمان بسیج علمی و پژوهشی استان مازندران انجام شده است، افزود: پنج مورد از اختراعات ملی بوده و دو مورد از پنج مورد اختراعات هم جز اختراعات نخست دنیا بوده است، از طرفی برخی از اختراعات و تولیدات مرکز رشد استان ایران را در جمع تولید کنندگان محصولات برتر قرار داده است.

  مسؤول بسیج علمی و پژوهشی مازندران با اشاره به بی‌مهری‌ها مسؤولان استان نسبت به مخترعان، تصریح کرد: محصول تولیدی نخبگان استان با وجود برتری نسبت به مشابه خارجی مورد توجه قرار نمی‌گیرد.

  موذن در پایان گفت: تولیدات این مجموعه متناسب با نیازمندی‌های مازندران است، اما مورد کم‌توجهی مسؤولان و دست‌اندارکارن استانی قرار می‌گیرد./ فارس

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار