رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • یکشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۸
 • الأحد ۰ جماد ثاني ۱۴۴۱
 • 2020 Sunday 26 January
 • معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش مازندران:

  برگزاری المپیاد “ایده‌یابی” در مازندران

  معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش مازندران از برگزاری المپیاد ایده یابی در اردیبهشت 98 در مازندران خبر داد.

  معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش مازندران از برگزاری المپیاد ایده یابی در اردیبهشت 98 در مازندران خبر داد.

  به گزارش عصرساری، اسفندیار نظری درباره چگونگی برگزاری المپیاد ایده یابی، اظهارکرد: آموزش و پرورش استان در راستاي كارآفريني و تبديل ايده به محصول، هر سال تحت عنوان استارت آپ، جشنواره المپياد ايده يابي را برگزار می کند.

  وی افزود: هنرجويان هنرستان ها در زمينه هاي مختلف صنعتي، هنري، خدماتي ،كشاورزي كه در آينده مي توانند آن را تبديل به محصول كنند به صورت تيمی در مرحله شهرستاني، استاني و جشنواره المپياد ايده يابي حضور پيدا کرده و ايده هاي خود را مطرح مي كنند.

  معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش مازندران با بیان اینکه جشنواره ایده یابی به دانش آموزان مدارس و هنرجویان هنرستان ها کمک می کند تا آنچه در درون دارند، تحت عنوان دانش ضمني نشان دهند و تبديل به دانش آشكار كنند، تصریح کرد: از سوي ديگر در این جشنواره خلاقيت و توانايي دانش آموزان مشخص می شود.

  نظری با اشاره به اینکه جشنواره ایده یابی در ارديبهشت 98 برگزار می شود، تاکید کرد: تجلیل از برترين هاي المپياد نیز با همكاري دانشگاه علمي كاربردي، جهاد دانشگاهي، پارک علم و فناوري و بنياد نخبگان صورت خواهد گرفت.

  وی گفت: دانش آموزان در جشنواره ایده یابی در راستاي كارآفريني ايده و نظرهای خود و آنچه كه مي تواند از طریق خلاقيت و توانمندي به محصول تبدیل شود را به منصه ظهور می رسانند.

  کمبود تجهیزات؛ مهم‌ترین چالش آموزش و پرورش در هنرستان‌ها

  این مسئول با اشاره به اینکه در حال حاضر 345 هنرستان در استان وجود دارد كه از اين تعداد 120 هنرستان فني و حرفه اي و 225 هنرستان كار و دانش هستند، یادآور شد: ۶۰ هنرستان مربوط به بخش غير دولتيبوده و مهم ترین چالش ما در این حوزه کمبود تجهیزات در هنرستان ها است.

  وی با بیان اینکه پیش از سه ساله شدن هنرستان ها تمهيدات و مقدمات برای این موضوع نشده بود، یادآورشد:امسال نزدیک به 4 ميليارد تومان اعتبارات استاني و كشوري براي تجهيزات هنرستان های شهرستان تخصيص يافت .

  نظری افزود: دومين چالش آموزش و پرورش در بخش هنرستان ها كتاب هاي نونگاشت و جديدي است كه بر اساس استاندارد جهاني نوشته شده اما تجهيزات هنرستان ها با اين كتاب ها همراهي ندارد.

  وی از برگزاری دوره هاي ضمن خدمت و خرید تجهيزات جديد خبر داد و گفت: در سال تحصيلي جاری از مجموع 39 هزار و 375 دانش آموز پايه دهم 41 درصد به شاخه فني حرفه اي و كار و دانش هدايت و 59 درصد نیز در شاخه نظری مشغول به تحصیل شدند.

  این مسئول خاطرنشان کرد:تا پايان برنامه ششم باید 50 درصد دانش آموزان به شاخه فني و حرفه اي و كار و دانش هدايت شوند.

  نظری با بیان اینکه میانگین کشور در شاخه نظری 50 درصد است، افزود: این میزان در استان مازندران 41 درصد است.

  وی با تاکید بر اینکه بايد هم در بخش صنعت ،هنر خدمات و كشاورزي توزيع متوازن وجود داشته باشد، اظهار کرد: در حال حاضر در استان مازندران دو هنرستان شبانه روزي مجهز يكي در ساري و دیگری در آمل براي دانش آموزان رشته هاي كشاورزي وجود دارد.

  نظری گفت: تلاش بر اين  است هنرستان ها به ويژه در كار و دانش در رشته هاي چون هتلداري،گردشگري در غرب مازندران توسعه یابد چرا که با توجه به توريستي بودن منطقه، آينده شغلي خوبی دارد و دانش آموزان مي توانند در اين بخش توانمند شوند.

  ایسنا

   

   

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار