رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۸
 • السبت ۱۴ شعبان ۱۴۴۰
 • 2019 Saturday 20 April
 • عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر ساری تاکید کرد

  لزوم فرهنگ سازی حقوق شهروندی، ترافیک و پسماند توسط سازمان فرهنگی اجتماعی

  علی اکبر زلیکانی عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر ساری گفت: سازمان فرهنگی و اجتماعی باید فرهنگ سازی در حوزه حقوق شهروندی، ترافیک و پسماند را در دستور کار قرار دهد.

  به گزارش عصرساری،  علی اکبر زلیکانی عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر ساری گفت: سازمان فرهنگی و اجتماعی باید فرهنگ سازی در حوزه حقوق شهروندی، ترافیک و پسماند را در دستور کار قرار دهد.

  عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر ساری نیز همچون سایر اعضای کمیسیون بر ضرورت توجه ویژه به اقامه نماز در شهرداری تأکید کرد و گفت: پیشنهاد می کنم برای اولویت دادن به نماز در زمان جلسات شورا برای دقایقی جلسه تعطیل اعلام شود و پس از اقامه نماز مجدداً ادامه پیدا کند.

  وی با بیان اینکه مهم ترین مشکل امروز در شهر ساری پس از اقتصاد و معیشت مسأله فرهنگی است، افزود: آشنا نبودن به وظایف و حقوق شهروندی از مهم ترین آنهاست که سازمان فرهنگی و اجتماعی باید در جهت بهبود آن تلاش کند.

  زلیکانی با این توصیه به مدیرعامل سازمان فرهنگی و اجتماعی که از اجرای برنامه های کلیشه ای و تداوم روند غلط گذشته خودداری کند، افزود: در گزارشی که از عملکرد هشت ماهه معاونت سابق فرهنگی و سازمان جدیدالتأسیس فرهنگی ارائه شد غالب برنامه ها از وظایف ذاتی شهرداری نبودند.

  وی افزود: اگر ما دهها پل و صدها پروژه ترافیکی برای بهبود اوضاع عبور و مرور در سطح شهر اجرای کنیم اما مشکلات فرهنگی در این حوزه پا برجا باشند عملاً پیشرفتی را مشاهده نخواهیم کرد.

  نائب رئیس شورای اسلامی شهر ساری برنامه ریزی در جهت فرهنگ سازی در تولید و دفع پسماند را یکی دیگر از کارهایی که سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری می تواند در آن ورود کند، عنوان کرد و افزود: “تولید” ، یکی از عناصر موظف هشت گانه مدیریت پسماند است که باید روی آن تمرکز کرد بعنوان مثال متأسفانه میزان استفاده از پلاستیک در جامعه روز به روز در حال افزایش است در حالی که باید با اجرای برنامه های اصولی و اطلاع رسانی های مناسب این فرهنگ غلط را از میان برداریم./ روابط عمومی شورای شهر ساری

   

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار