رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۸
 • السبت ۱۴ شعبان ۱۴۴۰
 • 2019 Saturday 20 April
 • مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران:

  جشنواره موسیقی گرجی در مازندران پیگیری می شود

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران از پیگیری برگزاری جشنواره موسیقی گرجی و آموزشگاه موسیقی معلولان در بهشهر خبر داد و گفت: تلاش داریم تا هنر در جامعه فراگیر شود.

  به گزارش عصرساری، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران از پیگیری برگزاری جشنواره موسیقی گرجی و آموزشگاه موسیقی معلولان در بهشهر خبر داد و گفت: تلاش داریم تا هنر در جامعه فراگیر شود.

  محمود شالویی در بازدید از مرکز توانبخشی معلولان شهید هاشمی نژاد بهشهر و عمارت اسحاقی افزود: توجه به شناخت و تجربه های ارزشمند و موفقی که در حوزه فرهنگی و هنری وجود دارد؛ گنجینه های ارزشمندی است که باید به آن توجه شود.

  وی گفت: توجه به نشاط اجتماعی و افزایش امید مسئله مهمی است که باید در جای جای این استان پهناور با رعایت مسائل ارزشی و ملی در دستور کار باشد.

  مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با اشاره به اینکه برای توسعه هنر از هیچ تلاشی فروگذار نیستیم؛ یادآور شد: موسیقی مازندران، نیروهای متخصص و ظرفیت های خوبی دارد که در این سال ها به موسیقی کشور کمک کردند و امیدوارم بعد از این هم به این ظرفیت توجه شود.

  شالویی گفت: باید تلاش شود تا جماع و همدلی بین هنرمندان در رشته های مختلف هنری بیش از گذشته فراهم شود و برای توسعه هنر و هنرمند همه با هم تلاش کنیم.

  مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران همچنین ضمن دیدار با کارکنان اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بهشهر، از آموزشگاه آزاد هنرهای نمایشی در بهشهر بازدید و از هنرمندان برگزیده در شانزدهمین جشنواره سراسری تئاتر مقاومت بسیج این آموزشگاه تجلیل کرد و عمارت فرهنگی و هنری اسحاقی بازدید کرد.

  عمارت اسحاقی ترکیبی از هنر و فرهنگ بومی و محلی مازندران است که  در ٣ طبقه ساخت بنا به سبک و سیاق بناهای قدیمی دوره شاه عباس با ستونهای چوبی دارای نقش و نگاره هایی زیبا ودالانهای ورودی با دیوارهایی با عرض ٥٠ سانتی متر با آجرهای قرمز ٥ سانتی به شکلی زیبا دارای تناسبی همانند بنای عباس آباد بهشهر بوده و بر شالوده‌ای وسیع بنا شده است./مهر

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار