رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۸
 • السبت ۱۴ شعبان ۱۴۴۰
 • 2019 Saturday 20 April
 • رئیس اتاق بازرگانی مازندران مطرح کرد

  تفاوت ارزی؛ مشکل جدید صادرکنندگان مرکبات

  رئیس اتاق بازگانی استان مازندران مطرح گفت: تفاوت ارزی مشکلی بر مشکلات صادرکنندگان مرکبات اضافه کرده است،

  به گزارش عصرساری، رئیس اتاق بازگانی استان مازندران مطرح گفت: تفاوت ارزی مشکلی بر مشکلات صادرکنندگان مرکبات اضافه کرده است،

  به گزارش عصر ساری، شب گذشته و با حضور مسؤولان استانی و شهرستانی جشنواره ملی مرکبات و اقوام و عشایر در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی مازندران واقع در قائم‌شهر آغاز به کار کرد.

  رئیس اتاق بازگانی استان مازندران در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران با بیان اینکه تفاوت ارزی مشکلی بر مشکلات صادرکنندگان مرکبات اضافه کرده است، اظهار کرد: در حال حاضر می‌توانیم بیش از 1.5 دلار فروش مرکبات را در کشورهای مختلف داشته باشیم ولی هزینه‌های جانبی و تفاوت ارزی که دولت تعریف کرده است سبب شد تا رغبت خاصی برای صادرات در این بخش نباشد.

  عبدالله مهاجر افزود: شاید در حال حاضر فروش مرکبات به کشورهای مختلف انجام شده باشد ولی صادرات به نام کشور ما اتفاق نمی‌افتد و کشورهای خریدار محصولات را با نام خود در بازار عرضه می‌کنند و دلیل آن وجود ضعف در این بخش است.

  وی تصریح کرد: محصول کیوی امسال شرایط بسیار خوبی دارد و قیمت آن در انبارها به ازای هر کیلو کمتر از 7هزار و 500 تومان نیست در حالی که سال گذشته در شرایط مشابه قیمت کمتر از این بود.

  رئیس اتاق بازگانی استان مازندران با بیان اینکه پرتقال جز ظرفیت‌های خوب استان ما است و سالانه بیش از 2.5 میلیون تن محصول نارنگی و پرتقال برداشت می‌شود، گفت: از دولت و نمایندگان می‌خواهیم در این حوزه پای کار بیایند تا امسال بتوانیم ظرفیت خوبی برای صادرات داشته باشیم./ فارس

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار