رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸
 • الأربعاء ۱۷ رمضان ۱۴۴۰
 • 2019 Wednesday 22 May
 • تذکر نائب رئیس شورای شهر ساری به شهرداران مناطق سه گانه:

  شهرداران مناطق پیگیر پروژه های مصوب شورا در محدوده خود باشند

  زلیکانی با انتقاد از عدم آگاهی و اطلاع شهرداران مناطق سه گانه ساری از پروژه های در دست اقدام شهرداری و همچنین صورت وضعیت های آنها گفت: درخواستم از شهرداران مناطق نیز این است پیگیر پروژه های مصوب شورا در محدوده خود باشند و در مکاتبه های خود با شهرداری رسماً عدم اجرای برخی از آنها را پیگیری نموده و رونوشتی از آنها را نیز به شورا ارسال نمایند.

  به گزارش عصرساری، نائب رئیس شورای شهر ساری با انتقاد از عدم آگاهی و اطلاع شهرداران مناطق سه گانه ساری از پروژه های در دست اقدام شهرداری و همچنین صورت وضعیت های آنها گفت: درخواستم از شهرداران مناطق نیز این است پیگیر پروژه های مصوب شورا در محدوده خود باشند و در مکاتبه های خود با شهرداری رسماً عدم اجرای برخی از آنها را پیگیری نموده و رونوشتی از آنها را نیز به شورا ارسال نمایند.

  ما شورای شهر هستیم نه شورای شهرداری/ تفکر عدم تمرکززدایی در شهرداری غلط است و باید در آن تجدید نظر شود

  به گزارش عصر ساری به نقل از روابط عمومی شورای شهر ساری علی اکبر زلیکانی رئیس کمیسیون عمران و فنی شورای اسلامی شهر ساری اظهار کرد: هماهنگی هرچه بهتر میان مدیران شهرداری و بکارگیری مناسب از نیروها چیزی است که امروز بیش از هر زمان دیگری به آن نیاز داریم.

  وی با انتقاد از برخی مدیران شهرداری و فرار آنها از پاسخگویی گفت: متأسفانه عده ای در زمان افتتاح پروژه ها حضور پررنگی دارند اما در زمانی که شهرداری با شرایط نامناسبی مواجه شده از همان مدیران هیچ خبری نیست.

  زلیکانی با بیان اینکه از مسئول سامانه 137 شهرداری بعنوان پل ارتباطی بین مردم و شهروندان دعوت نموده ایم تا ارتباطات کاری مدیران شهرداری با این سامانه را بهبود بخشیم، افزود: در حال حاضر مسئول سامانه 137 نمی داند پیگیری برخی از گزارشات مردمی را باید با کدام مسئول در شهرداری هماهنگ کند.

  وی اذعان داشت: ممکن است برخی از درخواست ها و گزارشات مردم در قالب اختیارات و وظایف مدیریت شهری نباشد اما از آنجایی که ما شورای شهر هستیم نه شورای شهرداری، این موضوعات باید با تهیه ساز و کاری مناسب به شورا انتقال یابد تا ما بعنوان نمایندگان مردم در پارلمان شهری از دستگاه های خدمات رسان آنها را مطالبه کنیم.

  نائب رئیس شورای اسلامی شهر ساری ادامه داد: سامانه 137 علاوه بر دریافت گزارشات شهروندان، در حوزه گزارشات پرسنل مجموعه شهرداری همچون موضوعات مربوط به معیشت خانواده شاغلین در شهرداری نیز می تواند نقش آفرینی کند و در این خصوص نیز باید ساز و کاری تهیه شود.

  وی با ابراز نگرانی از وضعیت کنونی شهرداری ساری گفت: متأسفانه شهرداران مناطق از پروژه هایی که در بودجه مصوب سال 97 گنجانده شده هیچ اطلاعی ندارند. خواهشم این است شهرداری منبعد هیچ پروژه ای را بدون هماهنگی شهرداران مناطق سه گانه آغاز نکند.

  زلیکانی با انتقاد از عدم آگاهی و اطلاع شهرداران مناطق سه گانه ساری از پروژه های در دست اقدام شهرداری و همچنین صورت وضعیت های آنها گفت: درخواستم از شهرداران مناطق نیز این است پیگیر پروژه های مصوب شورا در محدوده خود باشند و در مکاتبه های خود با شهرداری رسماً عدم اجرای برخی از آنها را پیگیری نموده و رونوشتی از آنها را نیز به شورا ارسال نمایند.

  وی همچنین از مدیران عامل سازمان های تابعه شهرداری که در جلسه حضور داشتند نیز خواست انجام هرگونه فعالیت در سطح شهر را با هماهنگی شهرداران مناطق به انجام برسانند.

  رئیس کمیسیون عمران و فنی شورای اسلامی شهر ساری به انتقاد از تمرکزگرایی شهرداری ساری در مدیریت امور پرداخت و افزود: این تمرکز باید زدوده شود و این تفکر که نباید تمرکززدایی صورت گیرد غلط است و باید در آن تجدید نظر شود.

  وی با بیان اینکه در جلسه سی و چهارم شورای شهر که دهم آذر ماه برگزار شد نسبت به وضعیت سازمان عمران اعلام خطر نموده ام، افزود: این سازمان حال مجموعه مدیریت شهری را بد کرده است و جای تأسف دارد که در چنین جلسه مهمی مدیرعامل یا نماینده ای از ایشان حضور ندارد.

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار