رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸
 • الأربعاء ۱۷ رمضان ۱۴۴۰
 • 2019 Wednesday 22 May
 • معاون کمیته امداد مازندران خبر داد

  تصویب تبصره 14 برای معیشت مشروط یک‌ساله نیازمندان

  معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد مازندران گفت: با تصویب تبصره 14 افراد نیازمندی که تاکنون شرایط تحت پوشش کمیته امداد را نداشتند از معیشت مشروط یک ساله بهره‌مند می‌شوند.

  به گزارش عصرساری، معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد مازندران گفت: با تصویب تبصره 14 افراد نیازمندی که تاکنون شرایط تحت پوشش کمیته امداد را نداشتند از معیشت مشروط یک ساله بهره‌مند می‌شوند.

  محمد کوچکی، اظهار کرد: تصویب تبصره ۱۴ برای معیشت مشروط یک‌ساله است، بر اساس این تبصره خانواده‌هایی که در شرایط عادی مشمول خدمات کمیته امداد امام خمینی نمی‌شدند و طبق ضوابط اداری نمی‌توانستند از خدمات معیشتی استفاده کنند از این مزایا بهره‌مند می‌شوند.

  وی افزود: در چند ماه اخیر با هجمه‌های دشمن در بخش اقتصاد، تورم حاکم بر جامعه و نوسانات قیمت، کاهش ارزش پولی و کاهش قدرت خرید اقشار آسیب‌پذیر و نیازمند جامعه با هماهنگی دولت و امداد تبصره‌ای به سازمان‌های حمایتی مثل کمیته امداد و بهزیستی دادند تا افرادی که نزدیک به افراد تحت پوشش هستند یعنی برای افرادی که در شرایط عادی قادر به تأمین زندگی بودند اما با توجه به وضعیت فعلی جامعه قادر به تأمین معیشت نبوده و با مشکلات زیادی مواجه شدند برای کم کردن مشکلات آنها خدمات مشروط یک‌ساله فعال می‌شود.

  معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد مازندران تصریح کرد: بر اساس این تبصره، کارگری که هر روز برایش فرصت کار کردن نیست، کسانی که وام اشتعال دریافت کردند و از نگاه ما توانمند اعلام شدند و معیشت آنها قطع شد ولی در شرایط فعلی مشکل دارند، خانواده معتادین، خانواده سربازان، خانواده افراد بیمار و یا سرپرست خانواری که قدرت کار کردن ندارد، می‌توانند از این خدمات بهره‌مند شوند.

  کوچکی با اشاره به اینکه سهمیه مازندران ۱۵ هزار خانوار جدید است، خاطرنشان کرد: همه افرادی که طبق این تبصره از معیشت یکساله بهره‌مند می‌شوند، اگر به هر دلیلی این تبصره تمدید نشد و این طرح ادامه نیافت، پرونده آنها در امداد بسته می‌شود.

  وی گفت: برای تکمیل ظرفیت سهمیه استان از ظرفیت‌های مجموعه امداد، مراکز نیکوکاری، مؤسسات خیریه، پایگاه بسیج، شورا و دهیاران استفاده کردیم تا افراد مورد نظر که طبق هدفمندی یارانه جز دهک کم‌درآمد جامعه هستند را به ما معرفی کنند تا از خدمات این طرح استفاده کنند./فارس

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار