رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸
 • الأربعاء ۱۷ رمضان ۱۴۴۰
 • 2019 Wednesday 22 May
 • مدیر کل بهزیستی مازندران:

  مازندران 49 هزار معلول دارد

  مدیر کل بهزیستی مازندران با بیان اینکه 15 درصد از افراد هر جامعه را معلولان تشکیل می دهند که 4.5 درصد این افراد نیازمند دریافت خدمات ویژه هستند گفت: در مازندران بیش از 49 هزار معلول زیر پوشش خدمات بهزیستی قرار دارند.

  به گزارش عصرساری،  مدیر کل بهزیستی مازندران با بیان اینکه 15 درصد از افراد هر جامعه را معلولان تشکیل می دهند که 4.5 درصد این افراد نیازمند دریافت خدمات ویژه هستند گفت: در مازندران بیش از 49 هزار معلول زیر پوشش خدمات بهزیستی قرار دارند.

  به گزارش عصر ساری سعید آرام ظهر امروز در جمع خبرنگاران به مناسبت 12 آذرماه روز جهانی معلولان، اظهار کرد : 941 معلول ضایعه نخاعی در استان وجود دارند و تمام آنان تحت پوشش مستمری و خدمات قرار گرفته اند.

  وی با بیان اینکه تا پایان سال 96 کل مستمری بگیران مازندران 18 هزار نفر بوده که امسال به 50 هزار خانوار رسیده است،یادآورشد: معلولان ما توانمندتر شده و مطالبات آنها تغییر کرده است، در حال حاضر معلولان چندان دنبال معیشت نیستند، هرچند به دنبال مشکلات اقتصادی دغدغه معیشت هم تا حدودی مطرح است،  اما معلولان در حال حاضر مطالبات اجتماعی دارند .

  مدیرکل بهزیستی مازندران طرح خانه های کوچک معلولان از را جمله طرح های مهم بهزیستی دانست و خاطرنشان کرد:معلولانی که فاقد سرپرست هستند در این خانه ها نگهداری می شوند، در هر خانه حداکثر 5 تا 10 کودک وجود دارد.

  وی با اشاره به اینکه برای خانوارهای دو معلول به بالا مسکن ساخته می شود، یادآورشد:برای استان مازندران 230 واحد مسکن سهمیه در نظر گرفته شده بود که این میزان به 413 واحد افزایش یافته است.

  مدیرکل بهزیستی مازندران گفت: برای هر معلول 18 میلیون تومان کمک بلاعوض و 12 میلیون تومان تسهیلات قرض الحسنه برای ساخت مسکن داده می شود.

  آرام با اشاره به اینکه یکی از مهم ترین موضوعات، تسهیلات اشتغالزایی و بیمه معلولان است،افزود: در سال جاری ۲۸ میلیارد تومان تسهیلات به هزار و 350 نفر داده شده است و بیش از 2 و هزار و 200نفر از جامعه هدف نیز تخت پوشش بیمه قرار گرفته اند.

  وی با بیان اینکه در سال گذشته حدود 45 میلیارد تومان کمک های نقدی و غیر نقدی از طرف مردم به بهزیستی شده است،یادآورشد: بحث مناسب‌سازی تردد یکی از پیگیری‌های جدی این مجموعه است و از آن جا که در قانون جدیدی که تصویب شده شهرداری‌ موظف به مناسب‌سازی امکان هستند.

  مدیرکل بهزیستی مازندران تصریح کرد:اگر شهرداری در این زمینه کم کاری کند بهزیستی می‌تواند علیه این ارگان و نهاد اعلام جرم کند.

   

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار