رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸
 • الأربعاء ۱۷ رمضان ۱۴۴۰
 • 2019 Wednesday 22 May
 • مدیر کل آموزش و پرورش مازندران:

  ۹ مدرسه تک دانش آموز در مازندران فعال است

  مدیرکل آموزش و پرورش مازندران گفت: ۹ مدرسه تک دانش آموز در سطح استان مشغول فعالیت است و به امر تعلیم و سوادآموزی می پردازد.

  به گزارش عصرساری،  مدیرکل آموزش و پرورش مازندران گفت: ۹ مدرسه تک دانش آموز در سطح استان مشغول فعالیت است و به امر تعلیم و سوادآموزی می پردازد.

  عسکری نیکزاد ظهر پنجشنبه در نشست با خبرنگاران با بیان اینکه مازندران رتبه اول باسوادی را در کشور دارد گفت: همچنین استان از نظر سطح مدرک بین فرهنگیان در کشور رتبه اول را دارا است.

  وی با تاکید براینکه آموزش و پرورش تحت تاثیر دیگران نیست گفت: قرار نیست برای مدیریت آموزش و پرورش افرادی در بیرون این دستگاه تصمیم بگیرند و درباره بودن یا نبودن یک مدیر آموزش و پرورش نظر دهند.

  نیکزاد یادآور شد: ورود افراد سایر در تغییر مدیریت ها در آموزش و پرورش مدنظر نیست و کسی نمی تواند در این زمینه دخیل باشد.

  مدیرکل آموزش و پرورش مازندران، با تاکید براینکه دستگاه های مختلف باید به آموزش و پرورش کمک کنند تصریح کرد: برای تحت پوشش قراردادن دانش آموزان واجب التعلیم نیازمند همکاری سایر دستگاه ها هستیم.

  وی افزود: ۹ مدرسه با یک دانش آموز و یک معلم در استان مشغول تحصیل هستند و این نشان دهنده تلاش آموزش و پرورش برای کم کردن بی سوادی است.

  نیکزاد، عدم استقبال خانواده ها را از جمله مشکلات فراروی برای آموزش دانش آموزان بازمانده از تحصیل یاد کرد و گفت: تا سال ۹۲ حدود ۱۹ هزار و از ۹۲ تاکنون حدود ۳۰ هزار نفر از دانش آموزان بازمانده مشغول تحصیل شدند.

  مدیرکل آموزش و پرورش مازندران با اظهار اینکه در حال حاضر حدود شش هزار و ۲۷۵ نفر از دانش آموزان بازمانده مشغول تحصیل هستند تصریح کرد: برای تحت پوشش قرارگرفتن همه دانش آموزان بازمانده از تحصیل نیازمند حمایت دستگاه های مختلف هستیم.

  وی با بیان اینکه مدارس خشتی و گلی نداریم گفت: ۳۳ درصد مدارس تخریبی و نیازمند بازسازی است و برای بازسازی آن نیازمند حمایت دولت هستیم./ مهر

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار