رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۸
 • الخميس ۱۸ رمضان ۱۴۴۰
 • 2019 Thursday 23 May
 • مدیرکل اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با اعلام اینکه عبوری قبول کرده بود که پروژه تالار مرکزی شهر را به ثمر برساند، گفت: اختلاف نظر بین ربیع فلاح و عبوری مانع از تکمیل و بهره‌برداری این پروژه شده است.

  به گزارش عصرساری،پروژه فرهنگی مرحوم کردان در حال حاضر به نام پروژه تالار بزرگ شهر تغییر نام داده است و ممکن است حتی در زمان بهره‌برداری به نام‌های دیگری هم تغییر کند، با وجود وعده و وعیدهای زیاد همچنان یکی از پروژه‌های بر زمین مانده در استان مازندران است.

  فروردین ماه سال 91 بود که حجت‌الاسلام عباسعلی ابراهیمی از افتتاح و بهره‌برداری این پروژه در دهه فجر خبر داد بود.

  مدیرکل اسبق ارشاد مازندران این موضوع را پس از بازدید از اجرای این پروژه اعلام کرد و گفت: 73 درصد اعتبار این پروژه به پیمانکار پرداخت شده است.

  اما از سال 91 تاکنون حدود 6 سال از قول‌ مدیرکل سابق ارشاد مازندران گذشته است، پس از تغییر ابراهیمی دو مدیرکل دیگر در این مسند مسئولیت گرفتند، اما خبری از بهره‌برداری این پروژه نیست.

  ابراهیمی از سال 91 به بعد حدود یک سال دیگر مدیرکل فرهنگ و ارشاد مازندران بود، بعد از وی احد جاودانی و پس از آن شالوئی در حال حاضر در این مجموعه فعالیت می‌کند.

  احد جاودانی میزان پیشرفت فیزیکی این پروژه را حدود 90 درصد و دلیل عدم بهره‌برداری از این پروژه را کمبود منابع اعلام کرده است.

  در دوره‌ای بحث واگذاری این مجموعه بنا به اظهارات احد جاودانی در گفت‌وگو با یکی از رسانه‌ها مطرح شده بود که جاودانی دلیل عدم واگذاری این پروژه را اختلاف بین عبوری شهردار و ربیع فلاح‌جلودار استاندار اسبق مبنی بر عدم واگذاری اعلام کرد.

  جاودانی با اعلام اینکه عبوری قبول کرده بود که این پروژه را در اختیار بگیرد، گفت: اما استاندار وقت مازندران چندان تمایلی به این کار نداشت و همین موضوع یکی از دلایل اصلی تاخیر در بهره‌برداری و اجرای پروژه شده است.

  وی ادامه داد: بنده با پیگیری‌هایی که انجام دادم شهردار مرکز استان را متقاعد به تحویل این پروژه کردم، اما مخالفت‌های استاندار وقت مانع از تکمیل و بهره برداری پروژه شده است.

  اما شالوئی هم از پیگیری‌های جدی خود برای تکیمل این پروژه خبر داده است، وی با اعلام اینکه به همراه یوسف نژاد نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی پیگیر اجرای این پروژه است، افزود: یکی از دغدغه‌های جدی بنده تکمیل این پروژه است.

  بنا به اطلاعات دریافتی خبرنگار بلاغ، پروژه تغییر نام یافته مرحوم کردان ساری که در حال حاضر به نام تالار شهر نامگذاری شده است، برای تکمیل و بهره‌برداری نیاز به 32 میلیارد تومان اعتبار دارد.

  میزان پیشرفت فیزیکی این پروژه در حال حاضر89 درصد بیان شده است و تاکنون 24 میلیارد تومان برای آن هزینه شده است.

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار