رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۸
 • الخميس ۱۸ رمضان ۱۴۴۰
 • 2019 Thursday 23 May
 • مسئول تربیت بدنی آموزش و پرورش مازندان:

  المپیاد درون مدرسه ای گامی برای توسعه ورزش همگانی است

  مسئول تربیت بدنی اداره کل آموزش و پرورش مازندران گفت: برگزاری المپیاد درون مدرسه ای،گامی برای شناسایی استعدادها و توسعه ورزش همگانی است.

  به گزارش عصرساری، مسئول تربیت بدنی اداره کل آموزش و پرورش مازندران گفت: برگزاری المپیاد درون مدرسه ای،گامی برای شناسایی استعدادها و توسعه ورزش همگانی است.

  قربانعلی سهرابی عصر چهارشنبه در بازدید از المپیاد ورزشی درون مدرسه ای در دبستان غیردولتی فردوسی بهشهر افزود: وزارت آموزش و پرورش در راستای برنامه های مختلف تربیتی و آموزشی، پنجمین المپیاد ورزشی دانش آموزی را آغاز کرده است و استارت خورد واین برنامه ها در راستای ایجاد نشاط و شادابی است؛  تا محیط شادی برای دانش آموزان فراهم شود.

  رئیس اداره تربیت بدنی اداره کل آموزش و پرورش مازندران بیان داشت:  شادی و نشاط با مشارکت، ایجاد می شود که باید با همکاری و مشارکت در این بخش اقدام شود زیرا ورزش از موارد مهم فعالیت و از شاخصه های مهم جامعه و توسعه، سلامت است که یکی از ایتم های مهم سلامت، ورزش است.

  وی اظهار کرد: فعالیت ورزشی در فرهنگ ما در گذشته زیاد جاافتاده نبود اما اکنون افراد مختلف در سنین مختلف فعالیت ورزشی دارند.

  این مسئول با بیان اینکه ورزش دانش آموزی و نهادینه کردن فعالبت ورزشی در فرزندان از برنامه های مهم آموزش و پرورش است؛ خاطر نشان کرد: سال گذشته ۱۸۰هزار دانش آموز در المپیاد ورزشی شرکت کردند.

  سهرابی گفت: بهشهر از شهرهای بزرگ ما در ورزش قهرمانی و همگانی است که قهرمانان بزرگ ورزشی در رشته های مختلف داریم و رحمان عموزاد خلیلی و اکبر فضلی خلیلی از فهرمانان کشتی در بخش دانش آموزی از بهشهر هستند.

  وی افزود: ورزش در جامعه آموزش و پرورش جاری و ساری است و خانواده ها باید همکاری کرده و مشارکت کنند تا باهم برای توسعه سلامت گام برداریم و باید همه اولیای خانه و مدرسه با هم مشارکت کنند تا سیاست های لازم این نهاد را در راستای سلامت دانش آموزان داشته باشیم.

  در این برنامه دانش آموزان با قرائت سوگندنامه ورزشی به اجرای برنامه های مختلف ورزشی همچون طناب زنی، صخره نوردی، دوچرخه سواری و اسکیت پرداختند.

  مهر

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار