رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۸
 • الخميس ۱۸ رمضان ۱۴۴۰
 • 2019 Thursday 23 May
 • مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران :

  انعطاف پذیری از شاخص‌های مهم قانون کار است

  مدیر کل تعاون ،کار و رفاه اجتماعی مازندران انعطاف پذیری قانون کار را از مزیت های این قانون برشمرد و افزود: پیمان دسته جمعی و نقش تشکلات کارگری و کارفرمایی در این قانون محسوس است.

  به گزارش عصرساری، کامران اصغری بعدازظهر امروز سه‌شنبه در گردهمایی ۲۹ آبان سالروز تصویب قانون کار در ساری با اشاره به درگذشت دکتر نوربخش مدیر عامل فقید سازمان تامین اجتماعی و تاج الدین معاون پارلمانی سازمان تامین اجتماعی این مصیبت را تسلیت گفت و اظهار داشت: اگر چه مرگ افراد به دست خداست اما باید برای مصون ماندن جان افراد تمهیدات لازم را اندیشید.

  وی افزود: قانون کار در ۲۹ آبان ماه سال ۱۳۶۹ به تصویب مجمع تشخیص مصلحت نظام رسید و سپس اجرایی شد و اکنون پاسخگوی ما در حوزه کارگری و کارفرمایی و تامین اجتماعی است.

  مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی مازندران گفت: قانون کار  منبعث از قانون اساسی کشور است؛وقتی قانونی در مجلس شورای اسلامی تصویب و در شورای نگهبان بر اساس مصلحت نظام برای اجرا مصوب می شود.

  وی افزود: اگر چه برخی قوانین دارای اشکالاتی نیز است این نقیصه در تصویب قانون مشخص نیست زمانی که اجرایی می شود اشکال قانون محسوس می شود.

  اصغری به کامل بودن قانون کار اشاره کرد و گفت: قانون کار به دلیل کامل بودن کمترین اشکال بر آن وارد است ، اگر چه ممکن است پاسخگوی همه ی مطالبات ما نباشد اما قانون کامل است.

  وی انعطاف پذیری قانون کار را از مزیت های این قانون برشمرد و افزود: پیمان دسته جمعی و نقش تشکلات کارگری و کارفرمایی در این قانون محسوس است.

  اصغری از دیگر مزیت های قانون کار را بدون تشریفات بودن قانون بیان کرد و ادامه داد: در جمهوری اسلامی نیروی انسانی در تولید و کارفرمایی نقش مستقیم دارند .

  وی ابراز خرسندی از اینکه شرکای اجتماعی ما از صفر تا صد در تصویب قانون کار اثرگذار بوده اند ، تصریح کرد: گاهی وکلای کاذب در راهروهای دادگاه به دنبال اهدافی هستند که نفع کارگر و کارفرما نیست.

  اصغری گفت: گرچه معتقد هستیم قانون کار چون دست نوشته انسان است در شرایطی نیاز به اصلاح دارد ولی رویکرد این اصلاح باید حمایت محض از نیروی کار باشد و دولت ها نیز مکلفند در سطحی گسترده از نیروی کار در مقابل کارفرمایان و سرمایه داران حمایت کنند.

  دبیر اجرایی خانه کارگر مازندران

  :داشتن زندگی آبرومند در دوران بازنشستگی حق بازنشستگان است بنابراین پرداخت مستمری مناسب حق این افراد است.

  به گزارش  ایلنا ،نصرالله دریابیگی نیز در این گردهمایی با اشاره به درگذشت دکتر نوربخش رئیس فقید سازمان تامین اجتماعی و تاج الدین معاون پارلمانی سازمان تامین اجتماعی این مصیبت را تسلیت و اظهار داشت: این دو برادر از خادمین عرصه خدمت به کارگران و بازنشستگان بودند که شهید گونه و در راه خدمت صادقانه جان خود را تقدیم انقلاب کردند.

  وی با بیان اینکه کارگران فقیرترین افراد جامعه هستند افزود: امنیت شغلی و معیشت از دغدغه های مهم کارگران است.

  دبیر اجرایی خانه کارگر مازندران توضیح داد: با افزایش قیمت اکثر کالاها در ماه‌های اخیر، برخی اقشار جامعه مانند کارگران در معرض آسیب بیشتری قرار دارند، زیرا با وجود افزایش قیمت در کالاها، اما حقوق دریافتی آن‌ها افزایشی نداشته و با کاهش ارزش ریالی دستمزدشان، با چشم‌هایی نگران‌تر به آینده می‌نگرند.

  وی به اشاره به اینکه دست درازی به سازمان تامین اجتماعی که حاصل دسترنج کارگران است نابخشودنی است ،تاکید کرد: سازمان تامین اجتماعی خط قرمز کارگران است.

  دریابیگی با تاکید بر اینکه حقوق کارگران باید به رسمیت شناخته و اجرایی شود ادامه داد: داشتن زندگی آبرومند در دوران بازنشستگی حق بازنشستگان است بنابراین پرداخت مستمری مناسب حق این افراد است.

  وی در ادامه اجرای بند ۲ ماده ۴۱ قانون کار برای کارگران، اجرای ماده ۹۶ و ۱۱۱ قانون تامین اجتماعی برای بازنشستگان و مستمری بگیران،اجرای کامل قانون نظام هماهنگ همسان سازی حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران و مسکوت ماندن بند (ز) تبصره ۲ قانون بودجه سال ۹۷ توسط ریاست جمهوری را از خواسته های بحق جامعه کارگری اعلام کرد.

  دریابیگی اجرای کامل قانون الزام تامین اجتماعی،امنیت شغلی برای کارگران و اجرای صحیح قانون خصوصی سازی برای تحقق عدالت اجتماعی و تقسیم عادلانه ثروت را از دیگر مطالبات کارگران بیان کرد.

  وی تاکید کرد:سال دیگر انتخابات مجلس را پیش رو داریم کسانی که بر علیه علی ربیعی وزیر تعاون ،کار و رفاه اجتماعی سابق و قانون التزام رای دادند، رای نخواهیم داد.

  دبیر اجرایی خانه کارگر مازندران با بیان اینکه امروز مازندران شهید پرور و تحت امر رهبری مظلوم ترین استان است، تورم ،رکود،نرخ بالای بیکاری و ناهنجاریهای اجتماعی را از مهمترین مشکلات جامعه برشمرد .

  دریابیگی افزود: ثروتمندان طی یک شب میلیارد شدند و با پرداخت پول به کارگران آنها را به جان یکدیگر انداختند این در حالیست که هدف امام (ره) ، مقام معظم رهبری و علما این نبوده است.

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار