رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۸
 • الخميس ۱۸ رمضان ۱۴۴۰
 • 2019 Thursday 23 May
 • سرپرست استانداری مازندران:

  بنادر مازندران رونق واقعی را ندارند

  سرپرست استانداری مازندران تمرکزگرایی در حفظ اشتغال را در تکانه‌های اقتصادی پیش رو خواستار شد و گفت: بنادر مازندران رونق واقعی را ندارند.

  به گزارش عصرساری، سرپرست استانداری مازندران تمرکزگرایی در حفظ اشتغال را در تکانه‌های اقتصادی پیش رو خواستار شد و گفت: بنادر مازندران رونق واقعی را ندارند.

  مجید حسین‌زادگان صبح امروز در ششمین جلسه کارگروه اشتغال مازندران در استانداری با اشاره به در نظر گرفتن شرایط اجتماعی و فرهنگی کارآفرینان زیرپوشش کمیته امداد و بهزیستی اظهار کرد: بهزیستی و کمیته امداد با معرفی افراد سعی در خروج مددجویان داشته باشد و بانک‌ها به این افراد کمک کنند و اشتغال ایجاد شود.

  وی تصریح کرد: با 30 میلیون تومان اشتغال محدود ایجاد می‌شود که کارخانه‌های واسط می‌توانند کار کنند.

  سرپرست استانداری مازندران با بیان اینکه با طرح‌های بسیج سازندگی و مشاغل خرد اشتغال زیادی ایجاد شده‌ است افزود: به مجموعه‌های هلدینگی واسط در بازاریابی و فروش محصولات تولید کنندگان خرده پا نیاز داریم.

  این مسؤول ادامه داد: مردم بر خرید تولیدات داخل استان تاکید دارند اما پیش‌بینی شرکت‌های واسط برای خرید محصولات و خرید تجمیعی نیاز است.

  حسین‌زادگان بیان کرد: راه‌اندازی پرورش ماهی،کارگاه‌های تولیدی انجام می‌شود ولی انباشت محصولات برنج و مرکبات را نیز شاهدیم و باید در حوزه مرکبات و… با شرکت‌های واسط تجاری فعالیت انجام دهیم.

  وی حضور بیشتر اتاق بازرگانی و فعالان اقتصادی را در این فرآیند خواستار شد و گفت: 23 هزار تن مرکبات تولید شد اما سهم صادرات تجار مازندران اندک و ناچیز بوده است.

  سرپرست استانداری مازندران تمرکزگرایی در حفظ اشتغال را در تکانه‌های اقتصادی پیش رو خواستار شد و گفت: بنادر مازندران رونق واقعی را ندارند.

  *اعتبارات تصویبی تا پایان آذرماه جذب می‌شود

  مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران نیز تصریح کرد: سامانه کارا از اولویت‌های وزارت کار به شمار می‌آید و کمیته امداد و بهزیستی در قالب اعتباراتی که سالانه تصویب می‌شود سبب رشد اشتغالزایی شده است.

  کامران اصغری افزود: تا پایان آذرماه اعتبارات تصویبی جذب می‌شود.

  وی با تاکید بر اینکه در حوزه اشتعال‌زایی بسته‌های ویژه در نظر گرفته شد افزود: در حوزه اقتصادی حمایت‌های چند منظوره برای پشتیبانی از کارآفرینان نیاز است.

  رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران نیز با اشاره به لزوم توجه به اشتغال خواستار ارائه گزارشات جامع اشتغال ایجاد شده شد.

  محمد محمدپورعمران  با بیان اینکه ملاک میزان وام‌دهی نباید ملاک عمل باشد افزود: دغدغه معنوی افراد ایجاد اشتغال است و در دستگاه‌های اجرایی و کمیته امداد و بهزیستی مورد توجه است.

  وی بیان کرد: در حوزه تامین اجتماعی رصد اشتغال باید صورت پذیرد و راستی آزماییو هزینه صحیح توزیع اشتغال ها باید دنبال شود.

  مدیرکل بهزیستی مازندران نیز با اشاره به اینکه 283 میلیارد و 400 میلیون ریال اعتبار اشتغال‌زایی به مددجویان بهزیستی اختصاص یافت اظهار کرد: حدود 70 درصد اعتبارات اختصاص یافت و بیش از 700 طرح معادل 70 درصد طرح‌های ارسالی تسهیلات دریافت کردند.

  سعید آرام تصریح کرد: تا پایان آذر اعتبارات بهزیستی باید جذب شود و آمادگی برای جذب تسهیلات داریم.

  مدیرکل کمیته امداد مازندران نیز بیان کرد: فرآیند اشتغال‌زایی برای مددجویان طولانی است و نظارت عمیق در تسهیلات‌دهی انجام می‌شود.

  رضا نوروزی با اشاره به برنامه‌ریزی سالانه در واگذاری تسهیلات و مشاوره و نظارت در روند واگذاری تسهیلات اظهار کرد: بیش از 2 هزار نفر تاکنون به بانک‌ها  معرفی شدند و 69 درصد اعتبارات ابلاغی را دریافت کردند.

  وی افزود: با وجود تکانه‌های اقتصادی دو درصد طرح‌های سال گذشته دچار رکود شدند و از اردیبهشت به دلیل نوپا بودن کسب و کارها امید و انگیزش‌ها سعی شد تا حفاظت شود.

  نوروزی ادامه داد: تلاش می‌شود تا 15 درصد اعتبارات تسهیلات کمکی برای پایدار‌سازی اشتغال در نظر گرفته شود.

  مدیرکل کمیته امداد مازندران با تاکید بر تسهیل‌سازی در فرآیند اشتغال‌زایی گفت: کمیته امداد به دنبال تکمیل زنجیره‌های تولیدی است و مددجویان حامی مددجویان قرار گرفته‌اند که فرآیند سخت و پیچیده‌ای است./فارس

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار