رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۸
 • الخميس ۱۸ رمضان ۱۴۴۰
 • 2019 Thursday 23 May
 • به گزارش عصرساری، مدیرکل ارشاد استان مازندران با اشاره به در پیش بودن سالروز ولادت نبی مکرم اسلام(ص) گفت: همزمان با این ایام مازندران میزبان جشنواره شعر نبوی شد. محمود شالویی امروز در جلسه “جشن بهار مهربانی”  اظهار داشت: هنر باید در جهت تبلیغ و رسالت پیامبر(ص) به‌کار گرفته شود و صرف سخنرانی برای پیغمبر گرامی […]

  به گزارش عصرساری، مدیرکل ارشاد استان مازندران با اشاره به در پیش بودن سالروز ولادت نبی مکرم اسلام(ص) گفت: همزمان با این ایام مازندران میزبان جشنواره شعر نبوی شد.

  محمود شالویی امروز در جلسه “جشن بهار مهربانی”  اظهار داشت: هنر باید در جهت تبلیغ و رسالت پیامبر(ص) به‌کار گرفته شود و صرف سخنرانی برای پیغمبر گرامی اسلام، چندان جاذبه ندارد بلکه با المان‌های هنری نظیر شعر، تئاتر و سرود به معرفی آن حضرت، پرداخته شود.

  وی افزود: برای مردمی برگزار شدن این جشن تاکید شده است و در واقع ستاد مورد اشاره بیشتر نقش پشتیبان و هماهنگ کننده دارد و قرار بر برگزاری برنامه‌های جشن توسط مردم‌ است.

  شالویی گفت: زندگی مردمی و سراسر پرمهر پیامبر مهربانی امروز ناشناخته مانده است در حالی که زندگی امروز ما به شدت به این معیار و سبک زندگی نیازمند است. زندگی، روش و سبک پیامبر(ص)، مورد غفلت قرار گرفته و باید در این شادی به این موارد بیشتر تاکید شود.

  وی بیان کرد: زندگی ما باید با زندگی پیامبر(ص) پیوند بخورد و به درستی معارف احمدی به جامعه، معرفی شود. در ایام ولادت نبی مکرم اسلام(ص) مازندران میزبان برگزاری جشنواره شعر نبوی است.

  مدیرکل ارشاد اسلامی مازندران گفت: بهره‌گیری از مناسبت‌های دینی برای ترویج شادی در جامعه، توسعه نشاط در جامعه با مشارکت خانواده‌ها و سازمان‌های مردم نهاد، تحکیم وحدت میان جامعه با مشارکت اقشار و گروه‌های مردمی از جمله هنرمندان، ورزشکاران و نخبگان حوزه فرهنگ از اهداف این جشن‌ سراسری است.

  وی بیان کرد: جشن‌های بهار مهربانی از 12 تا 17 ربیع الاول (29 آبان تا 4 آذر) برگزار می‌شود. در این طرح سعی شده تا از ظرفیت‌های محلی، آیینی، سینمای سیار، نمایش‌های خیابانی، موسیقی اقوام، هنرهای تجسمی، برنامه‌های مذهبی، جشنواره غذا و غیره با هدف ایجاد فضای نشاط در جامعه بهره کافی برده شود./تسنیم

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار