رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۸
 • الخميس ۱۸ رمضان ۱۴۴۰
 • 2019 Thursday 23 May
 • امام جمعه چالوس گفت: سزاوار است مردم بیشتر قدر کتاب را بدانند و بی مهری نسبت به کتاب نداشته باشند.

  به گزارش عصرساری،امام جمعه چالوس گفت: سزاوار است مردم بیشتر قدر کتاب را بدانند و بی مهری نسبت به کتاب نداشته باشند.

  به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران، حجت‌الاسلام سید احمد جباری با تبریک هفته کتاب و کتابخوانی اظهار کرد: کتاب حلقه اتصال و عامل انتقال تمدنها و فرهنگ های ارزشمند هر کشوری به نسلهای بعدی است سزاوار است مردم بیشتر قدر آنرا بدانند و بی مهری نسبت به کتاب نداشته باشند.

  وی تصریح کرد: توسعه فرهنگ کتابخوانی در جامعه مهم ترین اولویت در عرصه گسترش فرهنگ استفاده از کتاب است و در این ارتباط باید در همه عرصه‌های اجتماع مانند مدارس، بیمارستان‌ها، ترمینال‌ها، ناوگان حمل و نقل مسافری عمومی زمینه کتاب خوانی فراهم شود.

  امام جمعه چالوس افزود: کتاب در نظام هدایتی انسان نقشی مهم و تاثیرگذار دارد و رشد و تعالی انسان در همه عرصه‌ها از آن سرچشمه گرفته و کتاب به نوعی بال از مبدا تا مقصد نهایی انسان است.

  جباری با بیان اینکه کتاب در زندگی بشر جایگاهی مهم دارد خاطرنشان کرد: تالیف هر جلد کتاب که محصول سال‌ها تلاش، تحقیق و پژوهش است باعث ارزشمند شدن جایگاه کتاب شده است.

  وی کتاب را عصاره حیات یک انسان نویسنده دانست و گفت: قیمت و ارزش کتاب بسیار بالاست و قیمت روی جلد کتاب تنها قیمت کاغذ و هزینه‌های جنبی آن است ولی قیمت و ارزش مطالب کتاب بسیار بالا و غیرقابل قیمت گذاری است.

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار