رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۸
 • الخميس ۱۸ رمضان ۱۴۴۰
 • 2019 Thursday 23 May
 • سرپرست استانداری مازندران، در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی استان؛

  ترویج کتابخوانی، راهبرد موثر توسعه و حل مشکلات جامعه است

  سرپرست استانداری مازندران گفت: ترویج کتاب و کتابخوانی از جمله راهبردهای موثر دست یابی به توسعه و حل مشکلات جامعه است. ‎

  به گزارش عصرساری، سرپرست استانداری مازندران گفت: ترویج کتاب و کتابخوانی از جمله راهبردهای موثر دست یابی به توسعه و حل مشکلات جامعه است. ‎

  به گزارش عصر ساری به نقل از  روابط عمومی استانداری، احمد حسین زادگان در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی استان با اشاره به این که با تلاش و خلاقیت می توان در حوزه های فرهنگی بویژه کتاب و کتابخوانی به شکل موثری نقش آفرینی کرد، خاطرنشان ساخت: ترویج کتاب و کتابخوانی از جمله راهبردهای موثر دست یابی به توسعه و حل مشکلات جامعه است.

  سرپرست استانداری مازندران بر انجام مطالعه به منظور ارزیابی دغدغه جامعه در خصوص کتابخوانی تاکید کرد و یادآور شد: باید خلاء های کتابخوانی را شناسایی و رفع نمود و برای آگاهی رسانی به جامعه در این راستا، اطلاع رسانی همه جانبه صورت گیرد.

  حسین زادگان با بیان این که اطلاع رسانی هدفمند و بهره گیری از همه ظرفیت ها در ترویج کتاب و کتابخوانی بسیار موثر است، اظهار داشت: در حوزه های فرهنگی باید همگرا باشیم و در قالب یک سند جامع به صورت یکپارچه عمل کنیم و انجام هزینه ها در حوزه های فرهنگی باید بر اساس یک برنامه دقیق صورت گیرد.

  سرپرست استانداری مازندران با عنایت به در پیش بودن هفته کتاب و کتابخوانی بر همراهی همه دستگاه ها بویژه آموزش و پرورش و دانشگاه ها برای اطلاع رسانی در خصوص برنامه های این هفته تاکید کرد و افزود: شهرداری ها در پرداخت سهم نیم درصد کتابخوانی های عمومی استان نهایت اهتمام را مبذول دارند.

  آرزو ولیپور، مدیر کل کتابخانه های استان در این جلسه ضمن ارایه گزارشی از عملکرد و برنامه های این نهاد، از رشد 17 هزار نفری اعضاء کتابخانه های عمومی استان در سال 97 نسبت به سال گذشته خبر داد و عنوان داشت: کتابخانه های عمومی استان هم اکنون 111 هزار عضو دارد.

  وی یادآور شد: در هفته کتاب و کتابخوانی بالغ بر 840 برنامه در سطح استان برگزار می شود.

   

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار