رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • جمعه ۲۳ آذر ۱۳۹۸
 • الجمعة ۱۵ ربيع ثاني ۱۴۴۱
 • 2019 Friday 13 December
 • معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران:

  قاچاق کالا مختل کننده تعادل اقتصاد کشور است

  در شرایط اقتصادی فعلی و همچنین در سالی که توسط مقام معظم رهبری به سال حمایت از کالای ایرانی نامگذاری شد، یکی از الزامات ضروری، نظارت بر بازار و مبارزه با قاچاق کالا و ارز است. در قانون، سازوکارهای متعددی برای شناسایی و مبارزه با گلوگاه‌های قاچاق، تدبیر شد و کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان یکی از همین سازوکار است.

  به گزارش عصرساری، احمد حسین‌زادگان که در جلسه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان سخن می‌گفت، یادآور شد: مشارکت مردم و اجرای مناسب برنامه‌ها تاثیری بسزا درکاهش قاچاق کالا و ارز دارد و برای همین مردم‌محوری و اجتماع‌محوری کارها، یک اولویت است. ‎
  معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران، گفت: مشارکت مردم و اجرای مناسب برنامه‌ها تاثیر بسزایی درکاهش قاچاق کالا و ارز دارد.
  احمد حسین‌زادگان در جلسه کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت برمبارزه با قاچاق کالاو ارز مازندران، قاچاق کالا را یکی از مهم‌ترین عوامل برهم زدن تعادل اقتصادی کشور دانست و گفت: قاچاق کالا موجب کاهش تولیدات داخلی و در نتیجه افزایش میزان بیکاری می‌شود و این امر تأثیر نامطلوبی بر رفاه عموم مردم می‌گذارد.
  جانشین رییس کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان ادامه داد: عدم ثبت سفارش و ممنوعیت واردات یک هزار و 339 قلم کالا که تولید و مشابه آن در داخل کشور وجود داشته، جهت حمایت از کالای ایرانی توسط دولت تدبیر و امید و ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی صورت پذیرفته است.
  حسین‌زادگان با اشاره به اینکه در بحث قاچاق، اولویت با پیشگیری و بعد مقابله و برخوردهای امنیتی است، اظهار کرد: امیدواریم در راستای سیاست‌های دولت تدبیر و امید شاهد رونق تولید داخلی و کاهش حجم قاچاق در سطح کشور و استان باشیم، زیرا کالای قاچاق به‌مثابه خنجری به تولید ملی و از جمله موانع تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است.
  معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران، افزود: ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز ضمن شناسایی کالاهایی که بیشترین میزان قاچاق را به خود اختصاص داده‌‍‌اند بسته‌هایی را برای کاهش قاچاق این نوع کالاها تدوین و اجرایی کرده است.
  حسین‌زادگان، فرهنگ‌سازی، مصرف کالای با کیفیت و استانداد ایرانی را نیاز جامعه امروز دانست و خاطرنشان کرد: رونق تولید ملی، توسعه اقتصاد کشور و اشتغال فرزندان این مرز و بوم را به همراه دارد و باید نشر این ارزش فرهنگی مورد توجه تمام دستگاه‌ها به‌عنوان ضرورتی مهم قرار گیرد.
  جانشین رییس کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان با اشاره به این که مردم‌محور و اجتماع‌محور کردن امور یک اولویت است،گفت: هر کجا به صورت شفاف مردم را در اجرای امری دخیل کردیم نتیجه آن مطلوب بوده است؛ در امر مبارزه با قاچاق کالا و حمایت از تولیدات داخلی هم باید با استفاده از توان و ظرفیت اقشار مختلف مردم سازمان‌های مردم‌نهاد، با نشر ارزش‌های فرهنگی، اجتماعی و مذهبی موضوع را به یک مطالبه عمومی تبدیل کنیم.
  وی در پایان تاکید کرد: در روستاها از ظرفیت شوراهای اسلامی و دهیاران به‌عنوان عضو افتخاری ستاد کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان بهره‌گیری شود.
  حسن اسحاقی، دبیر کمیسیون قاچاق کالا و ارز مازندران نیز دراین جلسه گفت: بیش از هزار و 224 پرونده قاچاق کالا، شش ماه نخست امسال در مازندران بررسی شد که ارزش ریالی کالاهای کشف شده 206 میلیارد ریال بوده است.
  اسحاقی با اشاره به دستگیری 2 سرشبکه توزیع دارو و واردات خودروی غیرمجاز در مازندران افزود: این کالاها نیز به ارزش 14 میلیارد تومان کشف و ضبط شد.
  دبیر کمیسیون کالا و ارز مازندران تصریح کرد: در شش ماه گذشته در مبارزه با برندهای غیرمجاز 90 درصد پیشرفت داشتیم.
  دبیر کمیسیون قاچاق کالا و ارز مازندران در زمینه مقابله با قاچاق برنج در مازندران و توزیع برنج وارداتی نیز گفت: براساس دستور استاندار مازندران توزیع هرگونه برنج خارجی تا 15 مهر ممنوع بوده و در این زمینه با متخلفان برخورد خواهد شد.
  اسحاقی همچنین بر اجرای طرح ریجستری تلفن همراه و ساماندهی انبارکالا، کشف و ضبط کالاهای ممنوع مانند مشروبات الکلی و تجهیزات ماهواره‌ای تاکید کرد.

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار