رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۸
 • السبت ۱۶ رجب ۱۴۴۰
 • 2019 Saturday 23 March
 • استاندار مازندران، گفت: موضوع رفع معضل زباله مازندران جدی‌ترین اقدام دولت تدبیر وامید در این استان است که بزودی این مشکل برای همیشه رفع خواهد شد.

  به گزارش عصرساری، «محمد اسلامی» استاندار مازندران که به منظور گفت‌و‌گوی تلفنی با مردم استان از طریق دفتر روزنامه ایران در تهران به این روزنامه آمده بود، به خبرنگار«ایران» گفت: مشکلات مربوط به یک هزار و 400 تن زباله مازندران با اقدامات انجام گرفته طی امسال‌ حل شده است. اسلامی‌ اظهارداشت: در شهرستان تنکابن ساخت کارخانه کمپوست در حال اجراست و برای موضوع شیرابه نیز ‌قرارداد منعقد شده که تا 2 ماه دیگر این مسأله رفع خواهد شد. وی ادامه داد: بحث کارخانه زباله سوز نوشهر نیز با پیشرفت 94 درصدی در حال انجام است که براساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته تا مهرماه امسال به‌ بهره‌برداری خواهد رسید. در شهرستان بابل نیز بحث ساخت کارخانه کمپوست این شهرستان در حال انجام است. در موضوع شیرابه هم کار اجرایی آن به روش نانو توسط دانشگاه نوشیروانی به اتمام رسیده و بهره‌برداری شده است.
  استاندار مازندران گفت: درباره زباله‌سوز ساری نیز عملیات اجرایی آن با پیشرفت 45 درصدی در حال انجام است و نصب تجهیزات آن نیز با پیشرفت 60‌ درصدی ادامه دارد که در اوایل سال 98 به‌بهره‌برداری می‌رسد.
  اسلامی ادامه داد: در شهرستان بهشهر نیز کارخانه کمپوست در مرحله اجرا قرار دارد و زباله‌های 2 شهرستان نیز هم‌اکنون توسط این کارخانه انجام می‌شود و قرار است بزودی زباله 3 شهر دیگر نیز از سوی این کارخانه مدیریت شود. به‌‌گفته وی برای امحای زباله در آمل نیز مکانی در حال بسترسازی است و پیگیری‌ها درباره انتخاب سرمایه‌گذاری برای ساخت آن در حال انجام است.
  وی درباره تفکیک زباله از مبدأ نیز گفت: این مهم از گذشته مورد توجه جدی بوده و اکنون نیز در سراسر استان با جدیت در حال انجام است.

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار