رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۸
 • السبت ۱۶ رجب ۱۴۴۰
 • 2019 Saturday 23 March
 • مدیر آموزش و پرورش ناحیه 2 ساری خبر داد:

  هوشمندسازی مدارس ناحیه 2 ساری

  مدیر آموزش و پرورش ناحیه 2 ساری از هوشمندسازی اکثر مدارس این ناحیه خبر داد.

  به گزارش عصرساری،ام البنین محمدی پیش ازظهر دوشنبه در گفتگو با خبرنگاران به هوشمندسازی مدارس اشاره کرد و افزود: بیشتر مدارس ما هوشمند سازی شدند و مابقی نیز به تدریج این کار را انجام می دهند .
  وی یکی از برنامه های آموزش و پرورش را پیشگیری از آسیب های اجتماعی دانست و اظهار کرد: با همکاری بهداشت و آموزش و پرورش مازندران طرح سفیران سلامت برای آشنایی بیشتر دانش آموزان در حوزه مسائل بهداشتی اجرایی شده است که در 15 مدرسه ناحیه دو ساری این طرح در حال اجرا می باشد .
  وی به چالش ها و مشکلات آموزش و پرورش اشاره کرد و افزود: تامین نیروی انسانی یکی از مهمترین چالش های آموزش و پرورش است که با توجه به اینکه در طرح جدید هنرستان هاسه ساله شدند نیازمند تامین نیرو در این حوزه هستیم .
  محمدی بر غنی سازی اوقات فراغت تاکید کرد و ادامه داد: آموزش و پرورش نیز برای غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان برنامه ریزی های لازم را انجام داده است که در این طرح دانش آموزان می توانند در کلاس های موسیقی، سفال گری، خطاطی، نمایش عروسکی، فن بیان و … شرکت کنند .
  وی به نقش آموزش و پرورش در پیشرفت کشورها اشاره کرد و گفت: در همه جوامع برای فرهنگ سازی در زمینه های مختلف و توسعه یافتگی به آموزش و پرورش توجه ویژه ای می شود زیرا تربیت دانش آموزان را برعهده دارد و امروزه نیز در کشور ما در حوزه پسماند، نیروی انتظامی و بهداشت به این مسئله توجه شده است .
  مدیر آموزش و پرورش ناحیه دو ساری ضمن تشکر و قدردانی از خیرین مدرسه ساز و مدرسه یار،بیان کرد: دو مدرسه هدی صمدایی و قائم مقام با کمک خیرین و بنیاد برکت احداث شد که در سال گذشته با حضور مسوولین به بهره برداری رسید .
  محمدی ادامه داد: در حال حاضر نیز مدارس با کمک خیرین مدرسه یار اداره می شود که اگر حمایت آن ها نباشد با مشکلات زیادی در حوزه مالی روبرو می شویم .
  مدیر آموزش و پرورش ناحیه دو ساری به همکاری سازمان ها و نهاد های مختلف با آموزش و پرورش اشاره کرد و گفت: در سال گذشته تیم دندانپزشکی بهداشت شهرستان ساری چند روز در مدرسه شهید مرادی که از مدارس حاشیه شهر محسوب می شود مستقر شدند و همه دانش آموزان از خدمات دندانپزشکی رایگان استفاده کردند.

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار