رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • چهارشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸
 • الأربعاء ۱۹ ذو الحجة ۱۴۴۰
 • 2019 Wednesday 21 August
 • نایب رئیس شورای اسلامی شهر ساری صدور مجوز زیست محیطی ، کمبود منابع مالی و پایان نیافتن ساخت بنای نیروگاه را علت اصلی تاخیر در راه اندازی پروژه نیروگاه زباله سوز شهر ساری دانست.

  به گزارش عصرساری،علی اکبرزلیکانی عصر روز سه شنبه در بیست و هفتمین نشست شوری اسلامی شهر ساری میانگین پیشرفت فیزیکی این پروژه را در حوزه ابنیه 44 درصد و خرید تجهیزات را حدود 65 درصد بیان کرد.
  به گفته وی تجهیزات اصلی از خارج خریداری و به محل پروژه در مرکز استان مازندران حمل شده است.
  وی افزود: براساس برنامه زمان بندی تا اسفندماه سال جاری ساخت ابینه وخرید تجهیزات در صورت تامین اعتباربه اتمام می رسد.
  وی بدون اشاره به زمان دقیق افتتاح نیروگاه زباله سوز شهر ساری اظهارداشت : با تکمیل ابنیه ،نصب تجهیزات خریداری درکمترین زمان نصب و فعالیت آزمایشی آن شروع می شود.
  *** 700 میلیارد ریال اعتبار تکمیلی پروژه
  نایب رئیس شورای اسلامی شهرساری میزان اعتبارارزی وریالی مورد نیازبرای تکمیل نیروگاه زباله سوزاین شهررا افزون بر 4 میلیون و 200 هزاردلار اعتبار ارزی و 500 میلیارد ریال اعتبار ریالی اعلام کرده است.
  زلیکانی اظهارداشت : در مجموع برای ساخت نیروگاه 450 تنی شهر ساری حدود 31 میلیون دلار اعتبار ارزی پیش بینی شد که 60 درصد از سوی دولت و مابقی شرکت تی تی اس به طور مشارکتی باید تامین کند.
  وی خاطرنشان کرد : تاکنون 710 میلیارد ریال ازاعتبار ریالی برای ساخت ابنیه و 27 میلیون دلار اعتبار ارزی آن برای خرید تجهیزات تامین شده است.
  *** انتقاد از تاخیر در اجرای پروژه
  علیجان شمشیربند یکی از اعضای شورای اسلامی شهر ساری از تاخیر در اجرای نیروگاه زباله سوز انتقاد کرد و خواهان اعلام زمان دقیق راه اندازی این پروژه شد.
  رئیس چهارمین دوره شورای اسلامی شهر ساری گفت که محل دفن فعلی زباله شهر ساری مورد اعتراض مردم منطقه چهاردانگه است.
  وی اضافه کرد : با پادرمیانی مسوولان شهری و استانی برای دفن زباله در این منطقه که حدود 70 کیلومتر با شهر ساری فاصله دارد شش ماه مهلت گرفتند که با اتمام این مهلت همچنان زمان دقیق افتتاح مشخص نیست.
  *** مشارکت 14 درصدی شهروندان ساروی در تفکیک زباله
  رئیس سازمان پسماند شهرداری ساری گفت که هم اکنون 14 درصد از شهروندان ساری در طرح تفکیک زباله شرکت دارند.
  عباس رجبی افزود : در مجموع از 100 هزار خانوار ساروی حدود 14 هزارخانوار از این شهروندان در این طرح مشارکت کردند وروزانه 5 تن زباله خشک از این خانوارها دریافت می شود.
  نیروگاه زباله سوز شهر ساری که در سال 89 در سفر استانی دولت دهم به تصویب رسید،عملیات اجرایی آن در تیرماه سال 95 شروع شد.
  روزانه درمازندران 3 هزارو500 تن زباله تولید که حدود 12 درصد از این زباله مربوط به ساری است.

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار