رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۸
 • السبت ۱۶ رجب ۱۴۴۰
 • 2019 Saturday 23 March
  • چهار شنبه 4 آوریل 2018 - 09:04
  • کد خبر : 106702
  • اسلایدر
  • چاپ خبر : همه با تعصب و تعهد از کالای ایرانی حمایت کنند

  استاندار مازندران گفت : برای توسعه و رونق تولید و اشتغال استان و کشور همه باید با تعصب وتعهد از کالای ایرانی حمایت کنند .

  به گزارش عصرساری، محمد اسلامی روز سه شنبه در دیدار نوروزی با کارکنان و مدیران استانداری مازندران به شعار ‘ حمایت از تولید داخلی ‘ سال 97 اشاره کرد و افزود : این مهم با نصب بنر در سطح خیابانها و شعار محقق نمی شود و در این مسیر باید برای تحقق حمایت از تولیدات داخلی همه از خودمان شروع کنیم .
  وی ابراز امیدواری کرد تا با الهام از شعار سال 97 همه کالای ایرانی مصرف کنند و با حمایت از کالای ایرانی زمینه توسعه و رونق تولید و اشتغال را فراهم نمایند.

  ** اصلاح نظام اداری با ضرورت تحقق حقوق شهروندی
  استاندار مازندران بر ضرورت تحقق ابعاد حقوق شهروندی ابلاغ شده از سوی ریاست محترم جمهوری تاکید کرد و گفت : همه باید با تعهدات اخلاقی و قانونی برای اصلاح فرایند غیر ضرور اداری تلاش کنند.
  اسلامی با اشاره به ارائه خدمت بی منت و شایسته همه دستگاه ها به مردم گفت : مردم انتظار خدمات صادقانه و اجرای ساده و روان امور زندگی را از مسئولین دارند .
  وی لازمه ارائه خدمات قانونمند و صادقانه به مردم را در خداحافظی با بروکراسی اداری دانست و گفت : در این مسیر باید قدم های مهم و دشواری برداشته شود .
  استاندار مازندران چابک سازی دستگاه های خدمت رسان را قدم نخست در جهت کاهش بروکراسی اداری دانست و افزود : متاسفانه فقط 12 درصد اعتبارات استان صرف فعالیتهای عمرانی می شود و اکثر اعتبارات صرف هزینه های جاری شده و ضرورت دارد برای کارآمدی و چابک سازی دستگاهها فکری اساسی کرد .
  اسلامی کاهش مهلت صدور مجوزها ، ارتقاء نرخ پاسخگویی ، سلامت اداری ، اصلاح فرایندها و خدمت خالصانه به مردم را مهمترین انتظارات در سال 97 از دستگاه ها اعلام کرد و گفت : با پیگیری های صورت گرفته بیش از 180 مورد اختیار دستگاهها به استان واگذار شد که از این فرصت باید برای تحقق برنامه ها استفاده کرد.
  وی با بیان اینکه توسعه باید بر اساس سرمایه مردم محقق شود ، اظهار کرد : تسهیلات و منابع ارزان قیمت اختصاص یافته برای رونق تولید و افزایش اشتغال هم در این مسیر اختصاص داده شود .

  **حمل و نقل ترکیبی راه برون رفت از ترافیک جاده ای
  استاندار مازندران با اشاره به ورود سالانه میلیون ها مسافر به استان و گریبانگیری معضل دائمی ترافیک گفت : حمل و نقل ترکیبی بخصوص حمل و نقل ریلی یکی از بهترین راه برون رفت از این مسئله است .
  اسلامی همچنین به 15 میلیون نفر شب اقامت مسافر در تعطیلات نوروزی امسال در مازندران اشاره کرد و افزود : ترافیک خودرویی در برخی نقاط استان مشهود بود و امیدواریم با توسعه زیر ساخت ها و بهره گیری از حمل و نقل ترکیبی بار ترافیکی استان در آینده کاهش یابد .
  وی بر کاهش خودرو محوری و توسعه ریل و حمل و نقل ترکیبی در مازندران تاکید کرد و گفت : وزارت کشور و استانداری در تحقق این برنامه ها جدی و پیگیر است .
  استاندار مازندران خواستار پیگیری و نظارت مقتدرانه مجموعه استانداری در اجرای برنامه های توسعه ای مازندران شد و گفت : اتفاقات مهم توسعه ای با نظارت و پیگیری مداوم ، مستمر و جدی حاصل می شود .
  اسلامی کارآمدی دولت را منوط به کارآمدی افراد و کارکنان دانست و گفت : با پیگیری های انجام شده مازندران اولین استانی بود که ساختار جدید فرمانداریها را دریافت نمود و همه باید کمک کنند تا ظرفیت مدیریتی فرمانداریها و بخشداریها ارتقاء یابد .
  وی در پایان این نشست ازحضور موثر و شایسته کمیته های 12 گانه ستاد خدمات سفر در ایام نوروز تقدیر و تشکر نمود و گفت : هماهنگی و همراهی بسیار خوبی در نوروز97 بین دستگاههای متولی و خدمت رسان وجود داشته است .

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار