رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 1 خبر


 • چهارشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۷
 • الأربعاء ۱۰ ربيع ثاني ۱۴۴۰
 • 2018 Wednesday 19 December
 • به گزارش عصرساری،نتایج تازه‌ترین بررسی‌ها نشان داده است، بیش از نیمی از مردم کشور انگلیس از فشار خون بالا رنج می‌برند. کشورهایی با جمعیت بالا از جمله چین، هند، روسیه، اندونزی و آمریکا دارای بیشترین میزان ابتلا به فشار خون بالا بین سایر کشورها هستند؛ کشور انگلیس نیز به لیست این کشورها اضافه شده است. […]

  به گزارش عصرساری،نتایج تازه‌ترین بررسی‌ها نشان داده است، بیش از نیمی از مردم کشور انگلیس از فشار خون بالا رنج می‌برند.

  کشورهایی با جمعیت بالا از جمله چین، هند، روسیه، اندونزی و آمریکا دارای بیشترین میزان ابتلا به فشار خون بالا بین سایر کشورها هستند؛ کشور انگلیس نیز به لیست این کشورها اضافه شده است.

  براساس داده‌های منتشر شده از سوی سازمان جهانی بهداشت، بیش از سه و نیم میلیارد از جمعیت مردم جهان در آستانه فشار خون بالا قرار دارند و حدود 870 میلیون نفر در سراسر جهان نیز مبتلا به فشار خون بالا هستند.

  محققان می‌گویند:‌ فشار خون بالا مهم‌ترین عامل خطر قابل پیشگیری در مرگ زودرس در سراسر جهان است.

  پژوهش‌های صورت گرفته همچنین نشان داده است، دولت انگلیس سالانه بیش از 140 میلیون پوند تنها برای تأمین قرص فشار خون بالا هزینه می‌کند.

  کارشناسان بهداشتی باور دارند، تنظیم رژیم غذایی، انجام ورزش منظم، خودداری از مصرف نمک به میزان زیاد، تنفس عمیق، تناسب اندام و نیز مصرف دارو تحت نظارت پزشک می‌تواند از ابتلا به فشار خون بالا پیشگیری کند.

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار