رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 1 خبر


 • چهارشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۷
 • الأربعاء ۱۰ ربيع ثاني ۱۴۴۰
 • 2018 Wednesday 19 December
 • فیض‌الله عرب‌سرخی در گفت و گو با فرارو:

  مشارکت مردم در انتخابات ۹۶ باطل السحر ترفند‌ها شد

  یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب معتقد است: مشارکت گسترده مردم در انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته باطل السحر این ترفند‌هایی شد که برای جلوگیری از تکرار نتیجه انتخابات سال ۹۲ به کار گرف ۵ ته می‌شد و این مهمترین واقعه‌ای بود که در سال ۹۶ اتفاق افتاد.

  به گزارش عصرساری،عرب سرخی ادامه می‌دهد: در انتخابات شورا‌ها هم اکثریت آرا در شهر‌های عمده و بزرگ همچون تهران، مشهد، اصفهان و … به نفع لیست اصلاح طلبان به صندوق انداخته شد. این در شرایطی بود که جریان اصلاحات تحت فشار‌های گسترده قرار داشت. این نتایج در تداوم انتخابات سال‌های ۹۲ و ۹۴ نشان از ضعف پایگاه مردمی جریان افراطی است که به رغم در اختیار داشتن همه اهرم‌ها و حمایت آشکار نهاد‌های حاکمیتی از آن‌ها فاقد پایگاه مردمی لازم برای انتخاب شدن بودند.

  این فعال سیاسی با اشاره به اعتراضات و حوادث دی ماه ۹۶ می‌گوید: در این وقایع به رغم گستردگی جغرافیایی اعتراضات و همدلی وسیع مردم با آن، جمعیت زیادی در اعتراضات خیابانی حضور پیدا نکرد. در این اعتراضات بخش‌های بزرگی از حاکمیت در عین حال که خشونت‌ها را محکوم می‌کردند، اعتراضات را خودجوش و مردمی دانستند و حق اعتراض را مورد تایید و تاکید قرار دادند.
  عرب سرخی در ارتباط با مسائل اساسی ایران در سال ۹۷ نیز می‌گوید: بدون داشتن این امید که حاکمیت درک مناسبتری از بحران‌ها و مشکلات پیش رو از خود نشان دهد و با انتخاب راهبرد‌های صحیحتر برای حل و فصل گرفتاری‌هایی که جامعه را بسوی انفجار سوق می‌دهد، نمیتوان تصویری مثبت از شرایط ارایه داد. اصلاح طلبان همواره با نگاهی مثبت به شرایط، سعی در تشویق همه ارکان نظام برای اتخاذ راهکار‌های معطوف به خلق ظرفیت‌های جدید برای رفع گرفتاری‌های مردم و تقویت امید در جامعه داشته و دارند. با این امید که درک صحیح شرایط، از یکسو از رنج و آلام مردم بکاهد و از سوی دیگر از دامنه مخاطرات کشور و نظام کم کند.

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار