رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۸
 • السبت ۱۴ شعبان ۱۴۴۰
 • 2019 Saturday 20 April
 • امام جمعه ساری گفت: وزیر امور خارجه فرانسه دلال ترامپ به ایران آمد، ایران واکنش مناسبی در برخورد با سخنان دولت فرانسه داشت و مسؤولان ایران به اندازه یک بندانگشت از مسائل امنیتی کشور عقب‌نشینی نمی‌کنند.

  به گزارش عصرساری، آیت‌الله نورالله طبرسی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه مرکز مازندران با تبریک میلاد فاطمه زهرا (س) اظهار کرد: امروز، فردا و تا قیامت نور فاطمه (س) بر جهان می‌تابد، خداوند لطف کرد و ما را در زمره علاقه‌مندان و ارادتمندان آن حضرت که عصاره آفرینش است، قرار داد و باید قدردان باشیم.

  وی با بیان اینکه وضعیتی که در غرب نسبت به زنان می‌بینیم، آزادی نیست و اسارت است، افزود: اکنون در جامعه غربی هیچ اطمینانی وجود ندارد و زنان مورد اذیت و آزار فراوانی قرار می‌گیرند، از تبلیغات و استفاده‌های جنسی تا کشتار آنها.

  امام جمعه ساری گفت: اکنون در ایران نیز چنین چیزهایی در حال باب شدن است، البته ما روحانیون اگر فریاد می‌زنیم و انتقاد می‌کنیم، به ما می‌گویند شما قدیمی هستید اما واقع امر این است که ما مسائل را می‌دانیم و باید تذکر بدهیم.

  این مسؤول با اشاره به اهمیت بنیان خانواده در اسلام، اظهار کرد: امروز با زهرای اطهر (س) پیمان ببندیم، هم پدر و مادر و هم زن و مرد خوبی برای خانواده باشیم، این طلاق‌ها چه خبر است؟ چرا این‌طور شدیم؟ اینکه تمدن نیست، غربی‌ها خودشان از این وضعیت خسته شده‌اند اما می‌خواهند فرهنگ کثیف خود را بر ما تحمیل کنند.

  طبرسی با بیان اینکه برخی‌ها می‌گویند حجاب اختیاری است و هر طور می‌خواهیم می‌توانیم لباس بپوشیم، تصریح کرد: نماز و روزه هم اجباری نیست، اما خداوند انسان را مکلف کرد؛ یک موجود رها به نام حیوان داریم اما خداوند انسان را مکلف کرد که به دستورات او عمل کند، حجاب از ضروریات است.

  وی ادامه داد: در زمانی که کشف حجاب مطرح شد، یادم هست که در کشتار مسجد گوهرشاد 3 تا 4 هزار نفر کشته داشتیم، اگر حجاب اختیاری این‌قدر آسان بود؛ پس این تبعید و اذیت و آزار برای کشور چه بود؟

  امام جمعه ساری با اشاره به سفر وزیر امور خارجه فرانسه به ایران بیان کرد:  او دلال ترامپ بود که  آمد، فرانسه همان کشوری است که در زمان جنگ تحمیلی سلاح‌های فوق مدرن را به صدام داد و قصد براندازی ایران را داشت و امروز می‌خواهد وساطت کند.

  وی بیان کرد: سلاح‌های ما جنبه دفاعی و بازدارندگی دارد، اگر قرار بود موشک‌ها محدود شود؛ باید اول از شما (فرانسه و هم‌پیمانانش) شروع شود و این منطق نیست که آنها موشک و سلاح‌های بازدارنده داشته باشند و ما نداشته باشیم.

  طبرسی تصریح کرد: برای دفاع از خودمان در این دنیای گرگ و وحشی باید مسلح باشیم، شما اگر راست می‌گویید وحشیگری و کودک‌کشی در یمن را تمام کنید، جمع شدید تا به ایران زور بگویید که این خواب خیال شما است.

  وی واکنش ایران به سخنان وزیر امور خارجه فرانسه را مناسب توصیف کرد و افزود: مسؤولان ما به اندازه بند انگشت از خواسته‌های خود درباره مسائل امنیتی کشور عقب‌نشینی نمی‌کنند.

  نماینده ولی فقیه در مازندران به بحث درختکاری و مبارزه با جنگل‌خواری اشاره  و بیان کرد: روایات و احادیث زیادی در این زمینه داریم و محیط زیست باید با عنایت به همین احادیث و روایات مردم را به حفاظت از محیط زیست ترغیب کند.

  این مسؤول با اشاره به نگرانی شالی‌کاران از عدم فروش رفتن برنج، گفت: کشاورزان می‌گویند که هنوز شالی امسال را نفروختیم، چه ترغیبی وجود دارد که برای سال زراعی جدید نیز شالی بکاریم؟

  طبرسی ادامه داد: استاندار مازندران اعلام کرد که مراکز خرید تضمینی برنج در شهرهای ساری، بابل و فریدون‌کنار فعال است و برنج‌کاران می‌توانند محصول امسال خود را با قیمت مناسب بفروشند.

  وی با اشاره با ایام نوروز گفت: شعار «ایرانی جنس ایرانی بخر» در قدیم بوده و باید کالاهای ایرانی را برای تحقق اقتصاد مقاومتی بخریم، آیا کشورهایی که از آنها کالا می‌خریم؛ حاضر هستند یک لباس و جوراب از ما بخرند؟ بنابراین بیاییم در این ایام از کالای ایرانی حمایت کنیم.

   

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار