رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • دوشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۷
 • الإثنين ۱۲ جماد ثاني ۱۴۴۰
 • 2019 Monday 18 February
 • مراسم تحویل و تحول خانه رمدانی ساری استان مازندران با حضور مسئولان اداره کل میراث فرهنگی این استان، سرمایه‌گذار بخش خصوصی و نمایندگان صندوق احیا برگزار شد.

  به گزارش عصرساری، مراسم تحویل و تحول خانه رمدانی مازندران با حضور کارشناسان اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری این استان، سرمایه‌گذار بخش خصوصی و نمایندگان صندوق احیا انجام شد.

  بازگشایی پاکت «ج» این بنای تاریخی چندی پیش در کمیسیون مزایده‌های صندوق احیا و بهره‌برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی انجام شد و با اعلام نام برنده و پس از طی مراحل قانونی این بنا تحویل محسن عزیزی، به‌عنوان برنده مزایده این بنای تاریخی شد.

  این بنای تاریخی به مدت ۱۰ سال واگذار و هفت ماه نیز برای مرمت آن در نظر گرفته‌شده است، هزینه اولیه مرمت این بنا ۲۵۰ میلیون تومان و اجاره ماهیانه برای این بنا ۴ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان تعیین‌شده است.

  خانه رمدانی یکی از ابنیه تاریخی شایان توجه با قدمت قاجاری است که در مرکز استان مازندران قرار دارد.

  این بنا در ۶۰۰ مترمربع با پیشینه‌ای از دوره قاجار در بافت قدیم شهر ساری و در محله آب‌انبار نو قرار دارد. این عمارت متشکل از دو ساختمان و یک حیاط مرکزی است.

  بنای دوطبقه‌ای که در جلو قرار دارد با سردری زیبا درواقع نقش ورودی و هشتی بنا را ایفا می‌کند. این فضا برای استراحت مراجعه‌کنندگان و انجام اموری که نیاز به وارد شدن به خانه را نداشته در نظر گرفته‌شده و اتاق‌های طبقه فوقانی با تزئینات زیبای چوبی، پنجره‌های ارسی و نورگیرهای گچی محل اسکان مهمانان بوده است.

  بنای تاریخی خانه رمدانی در استان مازندران، شهر ساری، خیابان انقلاب، کوچه آب‌انبار نو واقع‌شده است.

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار