رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • دوشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۷
 • الإثنين ۱۲ جماد ثاني ۱۴۴۰
 • 2019 Monday 18 February
 • دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر مازندران اعلام کرد:

  مازندران معتاد کارتن خواب ندارد!

  دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر مازندران گفت: معتاد کارتن خواب در استان نداریم.

  به گزارش عصرساری، علی‌اصغر میرزایی در جمع خبرنگاران رسانه‌های گروهی اظهار کرد: با ساماندهی ۳۳ منطقه آلوده استان، آسیب‌های اجتماعی در این مناطق مدیریت شد و پاک‌سازی معتادین نیز صورت گرفت.

  وی با اعلام اینکه در این ساماندهی، جغرافیای جمعیتی مناطق آلوده دچار دستخوش نشد، از اجرای اقدامات فرهنگی، خدماتی و عمرانی در این مناطق خبر داد و از حضور فعال دستگاه‌های دولتی و فرهنگی و تشکل مردمی تقدیر کرد.

  دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر مازندران به تدوین اطلس اعتیاد استان اشاره و یادآور شد: برای تهیه و تنظیم این اطلس، ساعت‌ها کار کارشناسی با حضور کارشناسان ذی‌ربط در مدت سه ماه صورت گرفت و راهبردهای ملی به استانی تبدیل شد.

  میرزایی از تشکیل مجمع خیرین حوزه آسیب‌های اجتماعی خبر داد و خاطرنشان کرد: در اولین جلسه مجمع مقرر شد تا خیرین برای کاهش آسیب‌های اجتماعی پای‌کار بیایند.

  وی با اعلام اینکه اجتماعی کردن امر مبارزه با مواد مخدر در دستور کارمان قرار دارد، اضافه کرد: در این راستا همراهی رسانه‌ها و سازمان‌های مردم‌نهاد به دستگاه حاکمیتی کمک شایانی خواهد کرد.

  وی بابیان اینکه مازندران درزمینهٔ شیوع به مواد مخدر در رتبه بیستم و در جایگاه خوبی قرار دارد، ادامه داد: کاهش ۵ درصدی نرخ شیوع مصرف مواد مخدر در سنین ۱۵ تا ۶۴ سال را در دستور کارداریم.

  دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر مازندران از افزایش ۱۰ درصدی نرخ مانایی معتادان تحت درمان خبر داد و گفت: ۱۰ درصد معتادان تحت درمان متادون تحت پوشش بیمه‌ای قرار دارند و برای دریافت متادون، هزینه بسیار کمتری پرداخت می‌کنند.

  وی در ارتباط با میزان زنانه شدن اعتیاد در استان خاطرنشان کرد: این روند در غرب استان بیشتر مشاهده می‌شود که ناشی از حضور انبوه گردشگران در این مناطق است.

  دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر مازندران به کشف ۳ هزار و ۲۰ کیلوگرم انواع مواد مخدر در نه‌ماهه سال جاری اشاره کرد و افزود: در این مدت ۱۳ هزار و ۲۴۶ نفر دستگیر شدند و شاهد رشد ۱۱ درصدی دستگیرشدگان بودیم.

  میرزایی به وجود ۱۳۶ موسسه مردم‌نهاد در رابطه با اعتیاد در استان اشاره و یادآور شد: بزرگ‌ترین سازمان مردم‌نهاد استان، ۱۵ هزار نفر را تحت پوشش دارد.

  وی در پایان از حضور ۵۷ هزار معتاد در ۵۴۷ مرکز مجاز درمان اعتیاد در استان خبر داد.

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار