رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • چهارشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸
 • الأربعاء ۱۹ ذو الحجة ۱۴۴۰
 • 2019 Wednesday 21 August
 • گفت‌وگو با قهرمان ساروی کاراته کشور

  تنها هدفم فیکس شدن در تیم ملی است

  قهرمان کاتای کشور، گفت: تنها هدفم فیکس شدن در تیم ملی و پوشیدن لباس ملی کشورم هست و هدف‌های اصلی من‌بعد از این امر قهرمانی در مسابقات آسیایی، جهانی و المپیک هست که باانگیزه و پشتکاری که دارم برایم دور از دسترس نیست.

  به گزارش عصرساری، این روزها کاراته ایران آن‌هم در رشته کاتا و بخصوص در بخش بانوان از حال و هوای خاصی برخوردار است، چون در آن نابغه‌هایی می‌بینید که نمی‌توان به‌سادگی از کنارشان گذشت، یکی از همین نابغه‌ها کسی است که این روزها حرف دور اوست و برنامه‌های آینده برای او نوشته می‌شود.

  آری این نابغه کسی نیست جز دختر شماره یک کاتای ساری و مازندران که به‌زودی و به لطف خدا دختر شماره یک ایران هم نامیده خواهد شد.
  چراکه دو بار مداوم در طول یک سال در انتخابی‌های تیم ملی امید به‌راحتی به فینال رده‌ی خود راه پیدا کرد.
  به همین خاطر کنجکاو شدیم تا یک سری به این قهرمان بزنیم و از حال‌وروزش باخبر شویم.

  خودتان رو معرفی بفرمایید؟
  مائده استادی هستم متولد بیست و هفتم تیرماه سال 1377 یک خواهر دارم و یک برادر. پدرم رمضان استادی دقیقاً یک ماه قبل اینکه اولین مدال نقره رقابت‌های انتخابی تیم ملی را کسب کنم به رحمت خدا رفتند اما ایشان در دوران حیاط خود به‌سختی من را حمایت کردند که در ورزش به مقام‌های بالا برسم و خوشحالم که توانستم با اولین مدالی که دریافت کردم روح پدرم را شاد کنم.
  نایب‌قهرمان دو دوره کاتای امیدهای ایران و نفر چهارم رتبه‌بندی سوپر لیگ 1396 و نفر سوم کاتای تیمی سوپر لیگ ایران هستم…

  از کجا شروع و چه راه‌هایی را طی کردید تا به این جایگاه برسید؟

  کاراته را از سال 1383 زیر نظر استاد سرکار خانم سکوتی شروع کردم و اولین مدال دوران ورزشی خودم رازمانی که کمربند نارنجی داشتم در مسابقات سبکی کشوری شیتوریو بود که باتجربه کم توانستم مدال طلای کاتای آن دوره را کسب کنم.
  هم‌اکنون داری کمربند سیاه دان 2 هستم با توجه به اینکه مربی بنده به‌سادگی بما کمربند نمی‌داد و این مهم را مدیون سختگیری‌های فنی و بجای استاد سکوتی بودم، با توجه به اینکه سال 83 کاراته را شروع کردم دان 2 خودم را سال 1394 گرفتم.

  کاتاهای موردعلاقه‌تان چیست؟
  من عاشق کاتا هستم و تمام ذهنم کاتاست اما پاپورن، سوپاریمپی و آنان را خیلی دوست دارم چون هرروز بارها به‌جز تمرینات همشونو تو ذهنم مرور می‌کنم.

  هدفت از ادامه دادن ورزش کاراته چیست؟
  تنها هدفم فیکس شدن در تیم ملی و پوشیدن لباس ملی کشورم هست و هدف‌های اصلی من‌بعد از این امر قهرمانی در مسابقات آسیایی، جهانی و المپیک هست که باانگیزه و پشتکاری که دارم برایم دور از دسترس نیست.

  آیا انتقاد یا پیشنهادی و یا خواسته‌ای از شخص یا هیئتی دارید؟
  جا داره ابتدا از زحمات خانواده تشکر کنم که به‌من روحیه ادامه دوران قهرمانی را می‌دهند و اینکه یک تشکر ویژه دارم از استاد بسیار توانمندم خانم سکوتی که سال‌هاست با پرورش دادن قهرمانان خوب در سطح استان و کشور نشان داده که لایق بهترین‌هاست، باید یک تشکر کنم از ریاست محترم هیئت کاراته استان مازندران جناب آقای سلطانی که پیاپی پیگیر تمرینات و مسابقات بنده بودند و دقیقاً در جریان تمرینات بنده و دیگر قهرمانان ساروی و استان هستند.

  صحبت‌های پایانی شمارا می‌شنویم
  امیدوارم روزی برسد تمام ورزشکاران بخصوص کاراته کاهای عزیز میهن اسلامی ایران به بالاترین درجات پهلوانی و قهرمانی برسند.

  با آرزوی موفقیت برای قهرمان نامی کاتای دختران ایران و امیدواری که یک‌بار دیگر نام مائده استادی را در بالاترین رتبه‌بندی جهان نیز ببینیم و خوش‌رنگ‌ترین مدال را بر گردنش ببینیم.

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار