رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • یکشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۷
 • الأحد ۱۱ جماد ثاني ۱۴۴۰
 • 2019 Sunday 17 February
 • آیا نظام مهندسی ساختمان مازندران با چالش منابع مالی مواجه شد؟

  پیام تبریک روز مهندس با چاشنی مطالبات حقوق 2 ماهه

  رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان مازندران در حالی روز مهندس را تبریک گفته است که سه جلسه هیئت مدیره سازمان به دلیل عدم حضور اعضا به حد نصاب نرسیده و پرسنل و مهندسان طلب‌کار این سازمان با چالش مالی عدم دریافت حقوق و مزایای پایان سال مواجه هستند.

  به گزارش عصرساری، رئیس نظام مهندسی ساختمان مازندران در حالی زادرو خواجه نصیرالدین طوسی و روز مهندس را در سایت منتسب به این سازمان تبریک گفت که جلسه هیئت مدیره از زمان ریاست علی‌نیا تشکیل نمی‌شود.

  اعضای هیئت مدیره سازمان در سه جلسه پشت سر هم در جلسه حاضر نشده و جلسه به دلیل اینکه به حد نصاب نرسیده است و تشکیل نشده است، مهم‌ترین موضوعات این جلسه پرداخت حقوق و مزایا پایان سال و حق‌الزحمه مهندسان است.

  با این حال سیف‌الله علی‌نیا رئیس سازمان تلاش دارد که اوضاع را عادی جلوه دهد و امورات سازمان را پیگیری کند.

  علی‌نیا بدون توجه به مشکلات مالی مهندسان و افراد زیر مجموعه روز مهندس را به 35 هزار مهندس عضو این سازمان تبریک گفته است.

  در پیام تبریک روز مهندس سازمان نظام مهندسی ساختمان مازندران آمده است،تاریخ پرافتخار ایران به خود می‌بالد که مشحون از دانشمندان و مهندسان فرهیخته‌ای است که پایه ‌گذار تمدن بزرگ اسلامی ایرانی برای این مرز و بوم بوده‌اند.

  پنجم اسفندماه مقارن با خجسته میلاد دانشمند بزرگ ایرانی خواجه نصیرالدین‌طوسی و روز مهندس برگ زرینی در این تاریخ پر افتخار است.

  نامگذاری روز بزرگداشت خواجه نصیرالدین‌طوسی به عنوان دانشمندی فرزانه و برجسته به نام روز مهندس، بیانگر نقش بی‌بدیل و ارزشمند تلاشگران این عرصه است.

  امروز سازمان نظام مهندسی ساختمان در طول بیش از دو دهه از عمر خود با مشارکت و عزم جدی مهندسان به ظرفیت و جایگاه ویژه‌ای در سطح جامعه دست یافته که صیانت و تثبیت این جایگاه در گرو اعتمادسازی و تقویت سرمایه‌های اجتماعی است که ارائه خدمات مهندسی واقعی و رعایت اخلاق حرفه‌ای راهکارهای اصلی در این راستا هستند.

  ارتقاء دانش حرفه‌ای و تخصصی رویکرد اصلی در هیأت مدیره دوره هفتم بوده و برآنیم با ارتقاء دانش فنی و حرفه‌ای، فرهنگ‌سازی در رعایت مقررات ملی و آیین نامه، بکارگیری مصالح ساختمانی استاندارد و فن آوری‌های نوین و نيز بهينه‌سازی مصرف انرژی و كاهش آلودگی‌های زيست محيطي، گام‌های موثری در جهت منافع درازمدت ملی و توسعه پایدار برداریم.

  بی‌شک همراهی و همسویی سازمان با مراجع مرتبط در حوزه ساخت‌وساز در اجرای برنامه‌ها، موانع پیش‌روی در رعایت اصول فنی و بهره‌مندی همه ساختمان‌ها از خدمات مهندسی را از میان برداشته و با افزایش عمر مفید ساختمان و به حداقل رسیدن خسارت در هنگام بروز بلایای طبیعی، به اهداف تعیین شده در قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان و ضوابط شهرسازی دست خواهیم یافت.

   

  منبع: بلاغ

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار