رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • یکشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۷
 • الأحد ۱۱ جماد ثاني ۱۴۴۰
 • 2019 Sunday 17 February
 • فرستاده ویژه سازمان ملل در امور سوریه و رئیس هیأت مذاکره کننده مخالفان دولت سوریه در گفت‌وگوهای ژنو، از عملیات ارتش سوریه علیه تروریست‌ها در غوطه شرقی دمشق ابراز نگرانی کردند و خواستار توقف فوری این عملیات شدند.

  به گزارش عصرساری،فرستاده ویژه سازمان ملل متحد در امور سوریه درباره عملیات‌های ارتش سوریه علیه تروریست‌ها و گروه‌های مسلح در اطراف شهر دمشق، پایتخت سوریه هشدار داد.

  بنابر اعلام شبکه «العربیه»، «استفان دی‌میستورا» امروز (سه‌شنبه) ضمن ابراز نگرانی از عملیات ارتش سوریه در غوطه مدعی شد که «خطر تبدیل شدن غوطه شرقی [دمشق] به “حلب دوم” وجود دارد».

  اشاره وی به عملیات محور مقاومت در شهر حلب است که طی آن نیروهای ارتش سوریه و متحدان آن عملیاتی موسوم به «فجر النصر» را از ماه نوامبر تا دسامبر علیه گروه‌های مسلح و تروریستی ترتیب دادند و در نتیجه این عملیات بخش‌های جنوبی و شرقی این شهر را کاملا به تصرف خود درآوردند.

  همزمان با اشک تمساح دی‌میستورا برای تروریست‌ها در غوطه شرقی دمشق که از آغاز بحران سوریه هزاران بار به محله‌های این شهر حملات خمپاره‌ای و راکتی انجام داده‌اند، رئیس هیأت مذاکره کننده مخالفان دولت سوریه در مذاکرات ژنو نیز در مورد عملیات احتمالی ارتش سوریه ابراز نگرانی کرد.

  «نصر الحریری» در صفحه توییتری خود از شورای امنیت خواست هرچه سریعتر برای جلوگیری از آنچه که وی آن را «جنایت‌های ارتش سوریه» خواند، ورود کرده و جلوی عملیات دولت سوریه برای پاکسازی حومه دمشق از وجود تروریست‌ها را بگیرد.

  حضور تروریست‌های مسلح وابسته به مخالفان دولت سوریه و عناصر وابسته به داعش در غوطه شرقی دمشق تهدیدی علیه پایتخت سوریه به شمار می‌رود و ارتش سوریه قصد دارد به این تهدید و حضور تروریست‌ها در غوطه پایان دهد.

  تروریست‌های مستقر در این منطقه روزانه اقدام به شلیک خمپاره و راکت از این منطقه به شهر دمشق می‌کنند که تنها در روز یکشنبه این هفته بیش از 80 گلوله خمپاره به محله‌های دمشق اصابت کرده بود که منجر به کشته و زخمی شدن چندین غیر نظامی شد.

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار