رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • پنجشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۷
 • الخميس ۱۵ جماد ثاني ۱۴۴۰
 • 2019 Thursday 21 February
 • آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در خاطرات خود از روز اول اسفند سال ۶۴ به شایعه شهادتش با سقوط هواپیما در اهواز اشاره کرد.

  به گزارش عصرساری،آیت الله هاشمی رفسنجانی در خاطرات خود از روز اول اسفند سال ۶۴ به شایعه شهادتش با سقوط هواپیما در اهواز اشاره کرد.

  در کتاب خاطرات مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی آمده است:

  با اینکه در مجلس بودم، به خاطر کارهای جنگ به جلسه علنی نرفتم. کلیات بودجه سال 65 مطرح بود و نخست ‏وزیر با تندی جواب مخالفان را داد که کمی هم شلوغ شد. تا ساعت ده صبح در دفترم کار کردم. ساعت ده جلسه ستاد قرارگاه داشتیم. راجع به عملیات آینده مذاکره کردیم. اطلاع دادند چند بمب شیمیایی در شمال فاو به کار رفت. چهار هواپیمای دشمن و دو هلی‏کوپتر دشمن را ساقط کرده ‏ایم و یک هواپیما از دست داده‏ایم.

  ظهر مسئولان سابق انتظامات مجلس از مشکلاتشان گفتند. عصر کارگران نمونه آمدند و از ابتکارات خود گفتند. آقای سعیدی مسئول حفاظت اطلاعات سپاه آمد و از مشکلاتش با فرماندهی و تداخل وظایف گفت. آقای [احمد] جنتی [رئیس سازمان تبلیغات اسلامی] آمد و از کم شدن بودجه سازمان تبلیغات اسلامی شاکی بود.

  عصر خبر رسید که هواپیمای حامل هشت نفر نماینده مجلس و آقای محلاتی و جمعی دیگر در حوالی اهواز توسط جنگنده‏ های عراقی ساقط شده و همه مسافران شهید شده ‏اند. شب آقای [محسن] رفیق‏دوست که به محل رفته بود، اطلاع داد که جنازه‏ ها قابل شناسایی نیست. شایع شده بود که من هم جزو مسافران بوده ‏ام، تلفن‏ها راحت مان نمی‏ گذاشت؛ حتی از خارج کشور. گفتم خبری از من در اخبار کانال دو تلویزیون پخش شود.

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار