رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • دوشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۷
 • الإثنين ۸ ربيع ثاني ۱۴۴۰
 • 2018 Monday 17 December
 • به گزارش عصرساری،علیرضا رئیسی معاون بهداشت وزارت بهداشت در نشست مدیران گروه گسترش شبکه دانشگاه های علوم پزشکی کشور، این گروه را مغز متفکر معاونت بهداشت نامید و بر ضرورت پیاده سازی شبکه مترقی بهداشت در شهرها تاکید کرد. وی گفت: خروجی این نشست بسیار مهم است چون برای تصمیم گیری در خصوص اجرای برنامه […]

  به گزارش عصرساری،علیرضا رئیسی معاون بهداشت وزارت بهداشت در نشست مدیران گروه گسترش شبکه دانشگاه های علوم پزشکی کشور، این گروه را مغز متفکر معاونت بهداشت نامید و بر ضرورت پیاده سازی شبکه مترقی بهداشت در شهرها تاکید کرد.

  وی گفت: خروجی این نشست بسیار مهم است چون برای تصمیم گیری در خصوص اجرای برنامه پزشک خانواده و سطح بندی خدمات و نظام ارجاع بر اجلاس آینده معاونان بهداشت دانشگاه های علوم پزشکی و در نتیجه در سطح کشور تاثیرگذار خواهد بود.

  معاون بهداشت وزارت بهداشت مطرح کرد: هر شاخص سلامتی در حوزه بهداشت که در کشور به آن افتخار می کنیم محصول طراحی و توسعه شبکه مراقبت های اولیه بهداشتی است که قبلا طراحی و اجرا شده است.

  معاون بهداشت خاطرنشان کرد: بنابراین این مدل باید در شهرها هم پیاده شود و برای تکمیل باید برنامه پزشک خانواده نیز اجرا شود.

  رئیسی افزود: باید ببینیم طراحی نظام شبکه از چه مسیری باید عبور کند، اگر نظام شبکه درست طراحی شود و پزشک خانواده استقرار یابد بعد از آن می رسیم به استقرار نظام ارجاع که بهتر است به جای آن عبارت نظام طبقه بندی سطوح ارائه خدمت را به کار ببریم.

  عدم تکراری بودن خدمات؛ دلیل موفقیت نظام شبکه در روستا

  وی دلایل موفقیت نظام شبکه در روستا را عدم تکراری بودن خدمات، مشخص بودن فرآیندها و آموزشها و دقیق بودن کارها اعلام کرد و گفت: برای اجرای موفق پزشک خانواده و نظام ارجاع نیز باید به یک زبان مشترک برسیم.

  معاون بهداشت وزارت بهداشت افزود: سطح بندی درست خدمات یعنی هر خدمت در زمان و جای مناسب توسط فرد مناسب با کیفیت مناسب به افراد مناسب ارائه شود.

  رئیسی خاطر نشان کرد: ارتباط بین سطوح خدمت فعلاً قطع است و یکی از الزامات اتصال این سطوح این است که سیستم سطح یک کاملاً آماده شده باشد.

  وی با اشاره به اینکه در معاونت بهداشت ماموریت ها،فرآیندها و زیرساخت های سطح یک همچون سامانه های سیب، ناب و سینا در حال آماده شدن است، گفت: تا آخر امسال یا نهایتاً 2 ماه اول سال 97 در سطح یک تکلیف معاونت بهداشت روشن می شود.

  معاون بهداشت وزارت بهداشت سطوح بعد را مربوط به معاونت درمان دانست و اظهار داشت: باید سطوح دو و سه هم قابلیت اتصال به سامانه را داشته باشد تا پرونده الکترونیک و خدمات کامل ارائه شوند.

  رئیسی پزشکی خانواده را فراتر از یک پزشک دانست و گفت: پزشک خانواده جزئی از تیم پزشکی خانواده است.

  وی اصلاح نظام پرداخت را مورد تاکید قرار داد و افزود: اعتبارات ما، کمتر از آنچه درخواست کرده بودیم در مجلس مصوب شده، ولی امیدواریم که این اعتبارات اصلاح شود.

  معاون بهداشت وزارت بهداشت تاکید کرد: برای اجرای پزشک خانواده باید مدلی طراحی کنیم که در همه جای کشور از جمله مناطق محروم هم قابلیت اجرا داشته باشد.

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار