رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • دوشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۷
 • الإثنين ۸ ربيع ثاني ۱۴۴۰
 • 2018 Monday 17 December
 • به گزارش عصرساری،رئیس جمهور کشورمان روز شنبه سوشما سواراج وزیر امور خارجه هند را به حضور پذیرفت. روحانی که پنجشنبه هفته گذشته برای انجام سفری سه روزه وارد هند شده بود بعد از یک اقامت دو روزه در حیدرآباد هند جمعه شب وارد دهلی نو شد و صبح امروز از سوی نارندرا مودی نخست وزیر […]

  به گزارش عصرساری،رئیس جمهور کشورمان روز شنبه سوشما سواراج وزیر امور خارجه هند را به حضور پذیرفت.

  روحانی که پنجشنبه هفته گذشته برای انجام سفری سه روزه وارد هند شده بود بعد از یک اقامت دو روزه در حیدرآباد هند جمعه شب وارد دهلی نو شد و صبح امروز از سوی نارندرا مودی نخست وزیر هند مورد استقبال رسمی قرار گرفت.

  وی پس از آن با حضور در مقبره مهاتما گاندی پدر استقلال هند با اعطای دسته گل خاطره مجاهدت های وی برای آزادی هند از یوغ استعمار را گرامی داشت.

  رئیس جمهوری اسلامی ایران در بدو ورود در فرودگاه دهلی نو در گفت وگو با خبرنگاران گفت که گسترش و تعمیق روابط ایران و هند به عنوان دو کشور مهم آسیا می تواند نه تنها به نفع دو ملت بلکه به نفع ثبات و امنیت منطقه باشد.

  روحانی عصر روز پنجشنبه برای یک سفر سه روزه رسمی به دعوت نارندرا مودی نخست وزیر هند وارد این کشور شد. وی دیدار خود را از شهر حیدرآباد در جنوب هند که دارای سابقه تاریخی غنی در حوزه تمدنی اسلام است آغاز کرد.

  وی عصر پنجشنبه با علمای شیعه وسنی این شهر ملاقات کرد.

  روحانی صبح جمعه از یک مجموعه تاریخی به نام هفت گنبدان که نشانگر حضور قدرتمند سلاطین شیعه مذهب قطب شاهیان در این منطقه است بازدید کرد و سپس به اتفاق هیات همراه برای شرکت در آیین عبادی – سیاسی نمازجمعه در «مکه مسجد» شهر حیدرآباد حضور یافت.

  روحانی در راس هیاتی که تعدادی از اعضای دولت از جمله محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه او را همراهی می کنند، به هند سفر کرده است.

  گروهی از فعالان اقتصادی بخش خصوصی نیز رئیس جمهوری را همراهی می کنند.

  روحانی امروز شنبه در نشست اقتصادی دو جانبه نیز شرکت خواهد کرد.

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار