رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • یکشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۷
 • الأحد ۱۱ جماد ثاني ۱۴۴۰
 • 2019 Sunday 17 February
 • رئیس انجمن صنفی کارفرمایی معاینه فنی استان مازندران:

  مالکین خودرو دریافت گواهی معاینه فنی را به روزهای آخر سال نکشانند

  رئیس انجمن صنفی کارفرمایی معاینه فنی استان مازندران با اشاره به ازدحام مراجعه‌کنندگان در روزهای پایانی سال برای دریافت گواهی معاینه فنی خودرو، گفت: مالکین محترم خودروها این امر را به‌روزهای آخر سال نکشانند.

  محمدرضا جعفریان در مصاحبه با خبرنگار عصرساری با اشاره به ازدحام مراجعه‌کنندگان در روزهای پایانی سال برای دریافت گواهی معاینه فنی خودرو، گفت: خودروهای پلاک شخصی بعد از 4 سال و خودروهای عمومی بعد از یک سال از سال ساخت آنان ملزم به اخذ گواهی معاینه فنی خودرو می‌باشند و مالکین محترم خودروها این امر را به‌روزهای آخر سال نکشانند.

  وی بابیان اینکه طبق قانون هوای پاک برای معاملات خودرو و تعویض پلاک داشتن گواهی معاینه فنی معتبر الزامی است، اظهار کرد: خودروهای دوگانه‌سوز (CNG) کارخانه‌ای و غیر کارخانه‌ای می‌بایست علاوه بر اخذ گواهی معاینه فنی بنزینی، حتماً نسبت به اخذ گواهی معاینه فنی CNG با مراجعه به مراکز معاینه فنی اقدام کنند در غیر این صورت بعد از اتمام مهلت سه‌ماهه از زمان اخذ گواهی بنزینی، گواهی معاینه فنی ابطال خواهد شد.

  رئیس انجمن صنفی کارفرمایی معاینه فنی استان مازندران با اشاره به وضعیت خودروهای مردودی، خاطرنشان کرد: خودروهای مردودی تا 15 روز بعد از مراجعه اول صرفاً می‌بایست به همان مرکز اولیه مراجعه کنند.

  جعفریان به تمهیدات روزهای پایانی سال و جلوگیری از ازدحام مراجعه‌کنندگان در مراکز معاینه فنی خودرو مازندران اشاره کرد و افزود: احتمال خرابی تجهیزات مکانیکی و الکترونیکی خطوط مکانیزه دور از ذهن نیست و در صورت بروز چنین مشکلی در مراکز تک خطه، موجب سرگردانی ارباب‌رجوع، درگیری و بلاتکلیفی ارباب‌رجوع و مرکز می‌شود، لذا با نصب خط دوم در این مراکز ضمن جلوگیری از بروز مشکلات مذکور، تکریم ارباب‌رجوع هم رعایت شود.

  وی با تأکید بر رعایت حق و تکریم ارباب‌رجوع از مسئولان استان خواست دستوری صادر کنند تا نسبت به رسیدگی درخواست‌های مکرر مراکز تک خطه موجود جهت صدور مجوز افزایش خط اقدامات لازم به عمل آید تا در صورت بروز موارد پیش‌گفته پاسخگو ارباب‌رجوع باشند.

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار