رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • پنجشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۷
 • الخميس ۱۷ جماد أول ۱۴۴۰
 • 2019 Thursday 24 January
 • منصور آتشی اظهار داشت: از افراد بیمه پرداز می خواهیم که پرداخت صحیح حق بیمه خود را کنترل کنند تا ایام کارکرد و حقوق و دستمزد آنان به طور کامل به سازمان تأمین اجتماعی اعلام شود.

  به گزارش عصرساری،منصور آتشی اظهار داشت: از افراد بیمه پرداز می خواهیم که پرداخت صحیح حق بیمه خود را کنترل کنند تا ایام کارکرد و حقوق و دستمزد آنان به طور کامل به سازمان تأمین اجتماعی اعلام شود.

  وی با اشاره به در دسترس بودن سامانه های خدمات غیر حضوری سازمان تامین اجتماعی اظهار داشت: بیمه شدگان تامین اجتماعی می توانند به صورت ماهیانه از کارکرد و حقوق و دستمزد اعلام شده خود به سازمان با استفاده از سامانه مشاهده سوابق با خبر شوند و در صورت مغایرت لیست ارسالی با ایام کارکرد و حقوق و دستمزد واقعی خود، موضوع را به شعب تامین اجتماعی اطلاع دهند.

  آتشی با بیان اینکه فلسفه وجودی صندوق های بیمه گر حمایت از افراد در برابر اتفاقات و حوادث در زمان اشتغال و همچنین بیکاری و سالخوردگی است، تصریح کرد: افراد در زمان اشتغال بخشی از دستمزد خود را به عنوان اندوخته در این صندوق قرار می دهند و بخشی را هم کارفرما و دولت می دهند و این مبالغ در صندوق های بیمه گر نگهداری می شود و در نهایت در زمانی که فرد دچار قطع یا کاهش دستمزد می شود در اینجا صندوق بیمه ای به کمک افراد می آید.

  وی ادامه داد: در حوزه بیمه ای هر کسی متناسب با مشارکت خود می تواند از حمایت های سازمان تامین اجتماعی استفاده کند اما حمایت های درمانی اینگونه نیست و بدون توجه به میزان مشارکت افراد، خدمات درمانی به تمامی جامعه تحت پوشش ارائه می شود.

  آتشی با اشاره به اینکه سازمان تامین اجتماعی در قبال وصول حق بیمه خدمات خود را ارائه می دهد و باید بین منابع و مصارف سازمان تعادل برقرار باشد، اظهار داشت: درصد حق بیمه در سازمان تامین اجتماعی ثابت است اما مبلغ آن بر اساس مصوبات شورای عالی کار و هیات وزیران و به صورت سالیانه مشخص می شود.

  وی در ادامه به تشریح خدمات کوتاه مدت و بلند مدت سازمان تامین اجتماعی پرداخت و گفت: تعهدات سازمان شامل دو بخش تعهدات کوتاه مدت و بلند مدت است. تعهدات کوتاه مدت زمانی ارائه می شود که فرد بیمه شده در حال اشتغال است و در دوره اشتغال به دلایلی نیازمند حمایت سازمان تأمین اجتماعی است.

  آتشی افزود: اتفاقاتی از قبیل بیماری، بیکاری و یا بارداری بانوان و این قبیل حمایت ها از جمله تعهدات کوتاه مدت سازمان تامین اجتماعی هستند.

  وی ادامه داد: بخش عمده خدمات سازمان تامین اجتماعی شامل تعهدات بلند مدت است و هدف نهایی بیمه شدگان نیز استفاده از این بخش از مزایای تامین اجتماعی است. پرداخت حقوق ماهیانه به افراد در زمان بازنشستگی و از کار افتادگی و همچنین پرداخت حقوق به بازماندگان بیمه شده متوفی مهمترین خدمات سازمان تامین اجتماعی محسوب می شود.

  سازمان تامین اجتماعی با 42 میلیون بیمه شده، 18 نوع خدمت بیمه ای و درمانی به بیمه شدگان و بازنشستگان ارائه می دهد، حدود سه میلیون نفر از افراد تحت پوشش تامین اجتماعی، مستمری بگیران و بازنشستگان هستند.

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار