رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • چهارشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۷
 • الأربعاء ۱۶ جماد أول ۱۴۴۰
 • 2019 Wednesday 23 January
 • یکی از اعضای حماس در گفت‌وگویی تلویزیونی اعلام کرد این جنبش دنبال روابط با تمام کشورها البته به صورت مشروط است.

  به گزارش عصرساری،«غازی حمد» از اعضای ارشد حماس اعلام کرد از نظر این جنبش سیاست «محورها» مردود است و حماس دنبال روابط با کشورهاست اما به شرط آنکه در سنگر هیچکدام (علیه دیگری) نباشد.

  حمد در گفت‌وگویی تلویزیونی که قرار است یکشنبه شب (امشب) از شبکه «الغد» پخش شود، گفت: «ما ضمن دستور کار ایران، قطر و هیچ کشور دیگری کار نمی‌کنیم، ما فقط به نفع ملت فلسطین کار می‌کنیم».

  وی تصریح کرد، روابط حماس با تمام گروه‌های فلسطین در رأس آنها فتح خوب است. حمد به سفر هفته جاری یک هیأت حماس به مصر به ریاست «اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی این جنبش نیز اشاره کرد و گفت: «این سفر در راستای ازسرگیری آشتی و صحبت درباره وضعیت سیاسی انجام شده و حماس تمایل دارد با طرف مصری کاملا در تعامل باشد».

  این عضو حماس افزود : ما هر آنچه برای اجرای کامل روند آشتی لازم باشد، انجام دادیم اما تشکیلات خودگردان نقشش را در این زمینه ایفا نکرد.

  هیأت جنبش فتح و حماس، مهرماه امسال (1396) سرانجام پس از دو روز مذاکره، توافق آشتی ملی را امضاء کردند که قرار بود به موجب آن اداره نوار غزه به تشکیلات خودگردان محول شود (+). حماس به تعهدات خود در این زمینه عمل کرد اما با برخی کارشکنی‌ها از سوی فتح روبرو شد.

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار