رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • دوشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۷
 • الإثنين ۱۲ جماد ثاني ۱۴۴۰
 • 2019 Monday 18 February
 • آیین افتتاح پروژه های شهرستان ساری به مناسبت دهه مبارک فجر با حضور استاندار استان مازندران، یکشنبه پانزدهم بهمن ماه برگزار شد.

  به گزارش عصرساری،همزمان با چهارمین روز دهه مبارک فجر از 75 پروژه و طرح، زیربنایی، تولیدی و خدماتی کشاورزی استان مازندران به صورت متمرکز در ساری و با حضور محمد اسلامی استاندار مازندران بهره برداری شد.

  این آئین با حضور معاونین استاندار  و دلاور حیدرپور مدیرکل جهاد کشاورزی استان در مزرعه نمونه، کشت توت فرنگی در روستای لولت ساری برگزار شد.

  در حاشیه این مراسم استاندار مازندران با تاکید بر توسعه زیرساخت ها در این خطه شمال کشور گفت که برای اجرای طرح های عمرانی و زیر ساخت ها نیاز به پیوست اعتبار و محیط زیستی است و باید به این موارد توجه شود.

  وی با بیان اینکه اهمیت بخش کشاورزی در توسعه اقتصادی هر کشور، چه ثروتمند و چه فقیر، بیانگر این واقعیت است که کشاورزی به‌عنوان اولین بخش اقتصاد و عرضه‌کننده عوامل اساسی زندگی بشر و بخش‌های دیگر اقتصاد است، تصریح کرد: کشاورزی در توسعه همه‌جانبه استان نقش مهمی را ایفا می‌کند.

  اسلامی با اشاره به توانایی بالقوه بخش کشاورزی برای ایجاد اشتغال در مازندران گفت: جمعیت زیادی از استان به طور مستقیم و غیر مستقیم با کشاورزی امرار معاش می‌کنند و با توجه به اینکه امکان اشتغالزایی برای حدود 30 درصد از جمعیت کشور در این حوزه وجود دارد، به همین خاطر توجه به کشاورزی اهمیت زیادی دارد.

  وی با بیان اینکه بر اساس آمار ارائه شده حدود یک میلیون نفر از فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های کشور در بخش کشاورزی تحصیل کرده‌اند، گفت: با توجه به شرایط آب و هوایی مازندران، می‌توان به نقش مهم کشاورزی در اقتصاد و به ویژه تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی توجه کرد و با توجه به اینکه بخش کشاورزی می‌تواند زمینه اشتغال مناسبی را برای افراد مهیا کند، استفاده از نیروی انسانی تحصیل‌کرده اعم از دانشجویان، اساتید و فارغ‌التحصیلان بخش کشاورزی، این بخش را با رشد مناسبی مواجه خواهد کرد.

   

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار