رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 1 خبر


 • چهارشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۷
 • الأربعاء ۱۰ ربيع ثاني ۱۴۴۰
 • 2018 Wednesday 19 December
 • ما برای حفظ هویت فکری جامعه‌مان، برای حفظ خانواده این سرمایه بزرگ جامعه ایران، برای حفظ حیا و پاک‌دامنی زنان و مردانمان به اصلاح روش‌های تبلیغی سنتی حوزوی و همراهی سلبریتی ها نیازمندیم.

  به گزارش عصرساری، من می‌توانم به‌عنوان حاکم جامعه حتی بارأی مردم:

  کشیدن تریاک را برای شهروندان ممنوع کنم!

  خوردن مشروبات را برای شهروندان ممنوع کنم!

  رانندگی بدون کمربند را برای شهروندان ممنوع کنم!

  حتی خوردن نوشابه و کشیدن سیگار و. هر مصرف مضر را.

  هر انسان عاقلی می‌داند که خوردن مشروبات مضر است، رانندگی بدون کمربند خطرآفرین است. سیگار عامل 50 نوع سرطان است… همه می‌دانند کسی با نکشیدن سیگار نمرده! با نخوردن مشروب نمرده! اما چه می‌شود که انسان‌ها درست برعکس عقل، چنین مواردی را مصرف می‌کنند؟!

  یک نیاز کاذب!

  درست همین مسئله درباره بی‌حجابی وجود دارد. هر انسان عاقلی می‌داند پوشش و حجاب، به نفع خودزنان و حفظ سلامت و امنیت خانواده وزندگی افراد است. این قانون عقل است. ورای دین که پیامبر بیرونیِ عقل است. پس چه می‌شود که عده‌ای درست برعکس عقل و تجربه، عقده بی‌حجابی می‌یابند؟

  چه کسانی یک نیاز_کاذب را ایجاد می‌کنند؟ رسانه‌ها، تبلیغات جذاب، مراجع فکری جامعه و.

  من با تبلیغات جذاب می‌توانم کاری کنم که شما حتی عاشق خوردن خون و خوک شوید… آنچه هر انسان طبیعی از آن منزجر است.

  من با تبلیغات جذاب می‌توانم کاری کنم که شما با دست خودتان عقل خودتان را زایل کنید. با خوردن مشروبات.

  راه‌حل رفع این نیاز کاذب چیست؟ دقیقاً همان رسانه‌ها، تبلیغات جذاب و مراجع فکری جامعه و.

  این‌یک واقعیت است که مرجعیت فکری بخشی از جامعه کنونی ایران عوض‌شده. حقیقتی که یک سیاستمدار می‌گوید حتی اگر عقلاً 100% صحیح باشد، نمی‌پذیرد. ولی حرفی که یک سلبریتی میزند، حتی اگر 100% احمقانه باشد، می‌پذیرد!

  ما برای حفظ هویت فکری جامعه‌مان، برای حفظ خانواده این سرمایه بزرگ جامعه ایران، برای حفظ حیا و پاک‌دامنی زنان و مردانمان به اصلاح روش‌های تبلیغی سنتی حوزوی و همراهی سلبریتی ها نیازمندیم. آن‌ها کلید حل این مشکل هستند. تلویزیون و سینمای ما باید پاسخگو باشند که چرا ده الهام چرخنده نداریم؟! حوزه و چهره‌های فرهنگی ما باید پاسخ دهند که چرا برای رشد و تربیت فکری سلبریتی ها هیچ برنامه و طرحی نداشته‌اند؟! چرا از آن‌ها بیگانه و دور هستند؟!

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار