رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • پنجشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۸
 • الخميس ۱۴ ربيع ثاني ۱۴۴۱
 • 2019 Thursday 12 December
 • محمد قاصد اشرفی _ رئیس انجمن سینماداران ایران ـ درباره تاثیر بارش برف تهران در فروش سینماها بیان کرد: عملاً دیروز سینماها از بعدازظهر فروش خود را آغاز کردند، یکشنبه ۸ بهمن‌ماه که بارندگی شدت گرفت با وجود تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها تا بعد از ظهر هیچ سینمایی مشتری نداشت.

  به گزارش عصرساری،محمد قاصد اشرفی _ رئیس انجمن سینماداران ایران ـ درباره تاثیر بارش برف تهران در فروش سینماها بیان کرد: عملاً دیروز سینماها از بعدازظهر فروش خود را آغاز کردند، یکشنبه ۸ بهمن‌ماه که بارندگی شدت گرفت با وجود تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها تا بعد از ظهر هیچ سینمایی مشتری نداشت و به تدریج که هوا بهتر شد مشتری‌ها به دیدن فیلم‌هایی که علاقه‌مند بودند نشستند که البته این استقبال هم بسیار محدود بود.

  او ادامه داد:با وجود این، ما خوشحالیم که مردم در شادی بودند. بهترین روزی بود که برای همه تهرانی‌ها سپری شد و در روحیه مردم تاثیر بسیاری گذاشته است.

  مدیر سینما «ماندانا» با اشاره به شروع جشنواره فجر از ۵ شنبه و همچنین بارش برف گفت: سینماها اکنون در تدارک جشنواره فیلم فجر هستند تا اگر نواقصی در سینماهای خود دارند آن را برطرف کند. مثلاً من سالن اصلی سینما را تا جشنواره فجر تعطیل کرده‌ام تا رنگ و ترمیم شود.

  او همچنین بیان کرد: اکنون حال و هوای جشنواره بیشتر در سینماها به چشم می‌خورد تا اکران‌های عادی. سالن‌ها اصلی سینماها هم که بسیار در فروش سینما موثر هستند، اکنون تا شروع جشنواره بسته شده‌اند. افرادی هم که علاقه‌مند به دیدن فیلم هستند درگیر گرفتن بلیت برای جشنواره‌ هستند، لازم است به این نکته هم اشاره کنم که تقریباً تمامی سینماها مجهز به سیستم پخش D سینما هستند تا بتوانند فیلم‌ها را با صدا و تصویر عالی مشاهده کنند.

  رضا سعیدی‌پور مدیر پردیس سینما «آزادی» با اشاره به تأثیر بارش برف و همچنین نزدیک شدن به ایام جشنواره فیلم فجر در فروش سینماها بیان کرد: همه ساله نزدیک جشنواره فجر که می‌شویم دیگر فیلم‌های جدیدی اکران نمی‌شوند و روزها و هفته‌های پایانی نمایش خود را پشت سر می‌گذارند زیرا که بعد از جشنواره قرار است فیلم‌های جدیدی اکران شوند. به همین دلیل اکثر مردم این فیلم‌ها را دیده‌اند و دیگر رغبتی به سینما رفتن ندارند و خودشان را برای جشنواره فیلم فجر آماده می‌کنند.

  او ادامه داد: به همین خاطر ما همیشه قبل از جشنواره فجر افت نسبی فیلم‌ها را داشته‌ایم، این بار هم که با بارش برف و سرما و یخبندان مواجه شدیم ریزش مخاطب بیشتر و محسوس‌تر بود و این مسئله نه فقط برای تهران بلکه در همه شهرستان‌ها این طور بوده است.

  سعیدی‌پور اضافه کرد:‌ تعطیل شدن بعضی سانس‌های سینماها در صبح روز یکشنبه که اوج بارش‌ها بود به موقعیت جغرافیایی آن سینما و برنامه‌ریزی‌های آن‌ها بستگی داشت. باید به این نکته هم توجه کنیم که پرسنل خود سینماها هم باید خودشان را به محل کار می‌رساندند و با وجود آنکه همه مردم از این بارش‌ها غافلگیر شده بودند شرایط بهم ریخته‌ای بوجود آمد.

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار